7 dôvodov
prečo veľké
firmy dôverujú
Microsoft Cloudu

Cloud, ktorému môžete veriť

Microsoft Cloud využíva už viac ako 95 % spoločností rebríčka Fortune 500 - hovoria najnovšie čísla z Redmontu. "Ešte pred pár rokmi nechcela byť ani jedna veľká banka tou prvou, a dnes ani jedna z nich nechce byť tou poslednou," tvrdí Scott Guthrie, výkonný viceprezident pre cloudové riešenia spoločnosti Microsoft. Čím si cloudová platforma spoločnosti Microsoft získala dôveru aj tých najkonzervatívnejších spoločností? Tu je 7 dôvodov prečo veľké firmy dôverujú Microsoft Cloudu.

Chráni vaše súkromie

Microsoft asi ako jediná spoločnosť na svete, neanalyzuje vaše dáta pre reklamné a marketingové účely. Údaje o zákazníkoch používa výhradne na poskytovanie služby. Vaše maily a dokumenty nikto nečíta, ani strojovo (na rozdiel od napríklad takého Google, kde už také šťastie nemáte). 

Dáta vlastníte a riadite vy

Všetky vaše súbory a softvér, ktorý hostujete v Microsoft Azure patria vám a len vy ich môžete kedykoľvek odstrániť. O svoje údaje neprídete ani keď sa rozhodnete predplatené služby ukončiť. Naďalej ostanú uložené v dátovom centre Microsoftu, aby ste si ich mohli preniesť.

Riadi prístupové práva

Prístup oprávnených používateľov k vašim dátam a aplikáciám kontroluje prostredníctvom overenia ich identít v Azure Active Directory. Silné heslá a viacstupňová autentizácia zvyšujú úroveň zabezpečenia údajov.

Automaticky šifruje dáta

Na prenos dát medzi vaším zariadením a dátovým centrom Microsoftu ako aj v rámci samotných datacentier používa štandardné prenosové protokoly. Pre uložené údaje ponúka širokú škálu možností šifrovania až po AES.

Vy rozhodujete kde budú vaše dáta

Údaje o vašich zákazníkoch sú hostované v našom regióne. Zabezpečený izolovaný cloud Microsoft Azure Germany spĺňa tie najprísnejšie požiadavky Európskej únie na ochranu dát a certifikácií a je určený výhradne pre organizácie EÚ.

Vďaka zálohám o nič neprídete

Vaše dáta sú pravidelne zálohované, takže sa naozaj nemusíte obávať, že by ste o čokoľvek prišli.

Má najviac certifikátov zo všetkých

Spoločnosť Microsoft má viac certifikácií ako ktorýkoľvek iný poskytovateľ cloudu. Je úplne prvým poskytovateľom cloudu, ktorého uznali aj orgány Európskej únie, medzi prvými získala tiež nový certifikát ISO 27 018 týkajúci sa súkromia v cloude. Samozrejme spĺňa všetky štandardy špecifické pre jednotlivé krajiny, čo pravidelne overujú prísne audity tretích strán.

Zaujali vás cloudové riešenia?

Ste na správnom mieste! Tisícky dodaných licencií, ocenenia, skúsenosti a certifikáty našich zamestnancov sú jednoznačným dôkazom našich kompetencií. Predstavíme vám výhody Microsoft Azure a Office 365 s podporou našich služieb, vďaka ktorým budete všetky najnovšie funkcie týchto cloudových riešení využívať naplno.

Využite silu cloudu

Preneste svoju serverovňu do Microsoft Azure a ušetrený čas aj peniaze investujte do rozvoja svojej spoločnosti. Virtuálna serverovňa Vám ušetrí náklady spojené s obstaraním finančne náročného hardvéru a poskytne takmer neobmedzené množstvo výpočtového výkonu a úložiska dát. Zbaví Vás starostí so správou a údržbou hardvéru a Vy sa budete môcť viac sústrediť na svoj vlastný core biznis. Viac o Microsoft Azure sa dozviete tu

Viac ako len Office

Office 365 je balík cloudových služieb, ktoré na základe jedného predplatného prinášajú prístup k najnovším funkciám kancelárskych aplikácií (Word, Excel, PowerPoint...) až na 5 zariadeniach, e-mailovú schránku s kapacitou až 50 GB, zdieľané kalendáre, okamžité správy, videokonferencie, podnikovú sociálnu sieť Yammer, aj zdieľanie súborov prostredníctvom 1 TB úložiska dát OneDrive. Viac o Office 365 sa dozviete tu

Súvisiace prípadové štúdie

Podpora systému

Naše služby dodaním licencií nekončia. Môžete počítať s našou dlhodobou podporou, ktorá vám umožní využívať všetky najnovšie možnosti cloudovej platformy Microsoft Azure.

Ján Schwarz

Technický riaditeľ


Víťazné projekty Microsoft Awards 2021

Microsoft Bookings


28.12. 2021 - Riešenia SOFTIPu v tohtoročnom hodnotení Microsoft Awards uspeli v troch kategóriách. Dvadsiaty druhý ročník prestížnych ocenení spoznal víťazov jednotlivých kategórií. Medzi 124 technologickými riešeniami sa ako najlepšie objavili tie od jedného z lídrov trhu v poskytovaní IT služieb pre podniky, spoločnosti SOFTIP . Pre svojich klientov dodala riešenia, ktoré im umožňujú efektívnejšie manažovať procesy či riadiť moderné pracovisko i vývojové tímy.

20.07.2021 - SOFTIP uspel v globálnej konkurencii a odniesol si ocenenie Microsoft Partner roka 2021 v kategórii víťazi krajín / regiónov. Už po štvrtýkrát sa tak najvýznamnejšia slovenská IT spoločnosť zaradila medzi top partnerov Microsoftu na svete. Tento výsledok je o to cennejší, že aktuálny ročník bol z pohľadu konkurencie mimoriadne nabitý. Len na porovnanie – v roku 2017, kedy SOFTIP získal v poradí svoju tretiu Microsoft Partner of the Year Award, sa laureáti vyberali spomedzi 2 800 nominácií zo 115 krajín. Tentoraz sa do finále prebojovalo 4 400 nominantov zo 130 štátov.

11.12.2019 - SOFTIP sa pripojil k Parížskej výzve (Paris Call), ktorej cieľom je medzinárodná spolupráca na posilnení ochrany a dôvery v digitálnom svete. Parížska výzva predstavuje celosvetovo najväčšie zoskupenie zainteresovaných strán, ktoré sa spojili, aby podporili bezpečnosť v digitálnom priestore a spoločne tak čelili novým kybernetickým hrozbám, ktorým sme vystavení.

06.11.2019 - SOFTIP sa stal prvou firmou na území bývalého Česko-Slovenska, ktorá získala certifikát Microsoft Partner Gold Security. Za štyri mesiace tak dosiahol najvyššiu možnú úroveň v tejto novej kompetencii Microsoftu, ktorá potvrdzuje jeho odborné znalosti, schopnosti a bohaté skúsenosti s nasadzovaním bezpečnostných riešení u zákazníkov.

Do cloudu si firmy aj verejné inštitúcie presúvajú čoraz viac dát a využívajú stále širšiu paletu softvérov vo forme služby. Tento trend neobchádza ani oblasť riadenia ľudských zdrojov, práve naopak – je viacero dôvodov, pre ktoré by si HR manažéri mali všímať možnosti, ktoré im cloudové riešenia ponúkajú.

Tradičné IT fungovalo tak, že ste vlastnili hardvér, na ktorý ste nainštalovali softvér a celé ste to spravovali vo vlastnej réžii. A potom prišiel cloud a všetko sa zmenilo. Klasické informačné technológie, tak ako ich poznáme, sa postupne vytrácajú a čoraz viac sa presúvajú do „oblakov“. Analytici tento trend potvrdzujú a dokonca predpovedajú, že bude do budúcnosti nielenže pokračovať, ale dokonca sa zrýchli. Ako sa však v tejto situácii zorientovať, keď existuje toľko rôznych možností?

23.01.2017 - Dokonalý pre každého, kto chce zlepšiť a automatizovať plánovanie termínov pre svojich klientov. Taký je nový nástroj Microsoft Bookings - užívateľsky jednoduchá, no svojou funkcionalitou plnohodnotná služba ideálna pre podnikateľov a menšie firmy ako sú napríklad zubné ambulancie, kadernícke salóny či autoservisy. Túto novinku v rámci balíka Office 365 prináša pre svojich zákazníkov aj spoločnosť SOFTIP.

17.01.2017 - Už 25 rokov na trhu, množ­stvo oce­není a čestná pozí­cia jed­ného z top slo­ven­ských par­tne­rov Mic­ro­softu sved­čia o úspe­chu spo­loč­nosti SOFTIP. Za mno­hými ino­va­tív­nymi IT rie­še­niami a dôve­rou význam­ných kli­en­tov stojí tech­nický ria­di­teľ Ján Sch­warz. Poroz­prá­val nám o tom, ako clou­dové rie­še­nia uľah­čujú biz­nis, a prečo sa “vir­tu­ál­nych obla­kov” netreba báť.


Microsoft Azure je neustále sa rozrastajúca sada integrovaných cloudových služieb – analytických, výpočtových, databázových, mobilných, sieťových, úložiskových a webových – umožňujúca rychlejšie se pohybovať, dosahovať lepšie výsledky a šetriť peniaze. Čo všetko je aktuálne možné s Azure robiť sa dozviete na stránke Microsoftu, alebo priamo od našich konzultantov.

Virtuálna serverovňa Vám ušetrí náklady spojené s obstaraním finančne náročného hardvéru a poskytne takmer neobmedzené množstvo výpočtového výkonu a úložiska dát. Zbaví Vás starostí so správou a údržbou hardvéru a Vy sa budete môcť sústrediť na svoj vlastný core biznis.

Dohodnite si konzultáciu k Microsoft Cloudu

*všetky polia označené hviezdičkou sú povinné

Údaje o spoločnosti

Kontaktná osoba

Príklad: +421987654321Bezpečnostné overenie