Spoločenská zodpovednosť

Ochrana životného prostredia, zvyšovanie kvality vzdelávania a zlepšovanie kvality zdravia a života. To sú hlavné oblasti, ktorým sa v SOFTIPe dlhodobo venujeme a na ktorých pozitívnej zmene sa chceme spolu s našimi zamestnancami aktívne podieľať.

Snažíme sa fungovať v súlade s prírodou

Spĺňame najprísnejšie normy

Už niekoľko rokov máme v rámci IMS zavedený Systém environmentálneho manažérstva (ISO 14 001). A hoci je náš negatívny vplyv na životné prostredie minimálny, každoročne ho vyhodnocujeme a prijímame opatrenia na jeho zníženie.

Minimalizujeme odpad

Snažíme sa zredukovať odpad, ktorý tvoríme a ten, čo vyprodukujeme poctivo na všetkých pracoviskách separujeme. Pre silnejšiu motiváciu kolegov sme spod pracovných stolov odstránili odpadkové koše.

Dbáme na udržateľnosť darčekov

Pri výbere reklamných predmetov berieme do úvahy ich uhlíkovú stopu a preferujeme lokálnych výrobcov. Snažíme sa nevytvárať odpad a vyberáme praktické darčeky, ktoré budú obdarovanému dlho dobre slúžiť.

Šetríme papier aj tonery

Uvedomelým prístupom k tlači znižujeme spotrebu tonerov a papiera. A keď už niečo vytlačiť musíme, lebo nám to tak napríklad prikazuje zákon, používame ekologický papier, teda taký, ktorý je označený certifikátom ecolabel.

Elektronizujeme procesy

Interne využívame naše vlastné aplikácie – ako napríklad SOFTIP HAPPY HR, ktorá umožňuje bezpapierové schvaľovanie dovoleniek či vzdelávacích aktivít, a prispieva tak k zníženiu našej papierovej agendy.

Posielame e-faktúry

Vo vzťahu k zákazníkom sa snažíme presadzovať elektronickú fakturáciu, ktorá má nepochybne pozitívny vplyv na efektívne využívanie prírodných zdrojov. A preto sme ju implementovali aj do našich informačných systémov a riešení pre zákazníkov.

Optimalizujeme pracovné cesty

Pri vzájomnej komunikácii využívame konferenčné hovory a zdieľanie dokumentov na diaľku. Pri výbere firemných motorových vozidiel významným spôsobom prihliadame na aspekt životného prostredia.

Chodíme do práce na bicykli

Podporujeme národnú kampaň Do práce na bicykli. Pre zamestnancov sme vytvorili podmienky pre každodenné dochádzanie do práce na bicykli vrátane parkovacích miest v podzemnej garáži a možnosti osprchovať sa.

Pracujeme ekologicky

Naše sídlo v Einsteinova Business Center v Bratislave získalo prestížny zelený certifikát BREEAM na úrovni Excellent, čo je druhé najvyššie možné hodnotenie. Právom si tak zaslúži označenie Zelená budova.

Navzájom sa inšpirujeme

V rámci internej komunikácie zvyšujeme environmentálne povedomie našich zamestnancov. Na intranete si vymieňame osobné skúsenosti a navzájom sa inšpirujeme, ako žiť ekologickejšie.

Za naše aktivity v oblasti spoločenskej zodpovednosti sme boli ocenení titulom Výnimočná firma

Certifikát výnimočnosti pre rok 2019 nám udelila renomovaná certifikačná spoločnosť TÜV SÜD Slovakia

Veríme v dobro, konáme dobro

Inšpirujeme k darcovstvu krvi

Organizujeme SOFTIP KVAPKU KRVI v Banskej Bystrici, ktorá každoročne, vždy na prelome októbra a novembra priláka desiatky dobrovoľníkov. Práve pozitívna motivácia pre všetkých, ktorí ešte len uvažujú nad darcovstvom, je jedným z hlavných cieľov tohto podujatia.

Zaujímame sa o silné ľudské príbehy

SOFTIP je jedným z najväčších podporovateľov Spoločnosti Downovho syndrómu na Slovensku a sme veľmi radi, že si ju pod svoje ochranné krídla vzali aj naši zamestnanci. Dlhodobo podporujeme Svetielko nádeje. Poskytujeme sociálnu pomoc tým, ktorí ju potrebujú.

Fandíme rekreačnému športu

Už niekoľko rokov je SOFTIP titulárnym partnerom Trojkráľového večerného behu ulicami Banskej Bystrice. Podporujeme viaceré amatérske športové kluby, organizujeme športové podujatia, vrátane jarnej bicyklovačky SOFTIP CYKLO TOUR.

Záleží nám na kvalite vzdelávania

Máme rozvinutú dlhodobú spoluprácu so školami. Zdieľame know-how prostredníctvom prednášok našich zamestnancov na akademickej pôde a bezplatných vstupov na naše odborné eventy. Pomáhame tiež s technickým vybavením odborných učební, či zariadením relaxačných zón.

30 rokov,
30 dobrých skutkov

Pri príležitosti tridsiateho výročia založenia spoločnosti SOFTIP sme rozdelili na dobročinné projekty 50-tisíc eur. Rozhodli o nich zamestnanci aj verejnosť.

Fotogaléria

Charitatívny vianočný stánok na firemnom teambuildingu SOFTIP MEETING

SOFTIP KVAPKA KRVI

Ponožková výzva pri príležitosti Svetového dňa Downovho syndrómu