Na ceste do oblakov:
5 výhod spolupráce
s Cloud Solution Providerom (CSP)

IT v cloude

Tradičné IT fungovalo tak, že ste vlastnili hardvér, na ktorý ste nainštalovali softvér a celé ste to spravovali vo vlastnej réžii. A potom prišiel cloud a všetko sa zmenilo. Klasické informačné technológie, tak ako ich poznáme, sa postupne vytrácajú a čoraz viac sa presúvajú do „oblakov“. Analytici tento trend potvrdzujú a dokonca predpovedajú, že bude do budúcnosti nielenže pokračovať, ale dokonca sa zrýchli.

Ako sa však v tejto situácii zorientovať, keď existuje toľko rôznych možností? Ako zistiť, čo je pre vás najlepšie? Odpoveďou môže byť spolupráca so skúseným technologickým partnerom, ktorý vás bude na celej ceste „do oblakov“ sprevádzať. S takým, ktorý vám pomôže s migráciou a adaptáciou, poskytne konzultácie, aj technickú podporu. Skrátka, so spoľahlivým Cloud Solution Providerom. 

V tomto článku sme pre vás zhrnuli 5 najväčších výhod, ktoré vám takáto spolupráca môže priniesť.

1. Jednoduchý prístup k produktom Microsoftu

 

Licenčný program Microsoft Cloud Solution Provider (alebo len CSP) je najjednoduchší spôsob, ako získať prístup k celému portfóliu online služieb Microsoft - ako je Office 365, Microsoft Azure alebo Enterprise Mobility Suite (EMS). A to všetko na jednom mieste a s ešte väčšou flexibilitou ako keby ste si ich kupovali priamo od spoločnosti Microsoft. V rámci programu CSP k tomu navyše získate aj nepretržitú podporu a odborné služby Cloud Solution Providera.

Takže ako to funguje? Všetky licencie aj predplatné služieb si objednávate priamo u Cloud Solution Providera, teda napríklad u nás. My vám pomôžeme nastaviť balíček produktov a služieb presne na mieru vašich potrieb, budeme pre vás sledovať a reportovať vašu aktuálnu spotrebu, pomôžeme vám optimalizovať náklady, skrátka postaráme o celý životný cyklus cloudových služieb vrátane fakturácie a zabezpečenia technickej podpory.

Vašou výhodou je, že všetko je po celý čas manažované na jednom mieste, cez jeden portál. Výsledkom je jednoduché a prehľadné licencovanie (na rozdiel od mnohých iných licenčných modelov, ktoré naozaj nepatria medzi tie najjednoduchšie).

 

 

 

2. Platíte len za to, čo používate

 

Flexibilita je asi jedným z najväčších benefitov tohto programu. CSP je štandardne založený na mesačnom predplatnom. To znamená, že licencie a predplatné môžete meniť na mesačnej báze, pričom platíte iba za to, čo reálne používate. Dajme tomu, že máte 100 licencií Office 365. Podarí sa vám získať zaujímavý projekt, kvôli ktorému potrebujete na 2 mesiace zvýšiť počet licencií o ďalších 20. A presne takto vám budú služby Office 365 aj fakturované. Teda najprv za 100 licencií, počas dvoch mesiacov za 120 licencií a potom opäť 100 licencií.

V prípade služieb Microsoft Azure jednoducho platíte len za skutočnú spotrebu v uplynulom mesiaci - teda podobne ako to funguje napríklad pri účtoch za telefón.

Ak uprednostňujete ročnú fakturáciu, ani to nie je problém. Dokonca týmto spôsobom môžete získať ešte zaujímavejšie zľavy.

 

 

 

3. A ešte aj ušetríte

 

Peniaze sú vždy veľkou témou a v tomto prípade aj výhodou. Ako Cloud Solution Provider totiž SOFTIP disponuje zaujímavými zľavami v porovnaní so štandardnými cenami. A to zákazníkom prináša výraznú úsporu nákladov. Samozrejme treba počítať s tým, že na seba preberáme zodpovednosť za zabezpečenie technickej podpory, manažment licencií, reporting, fakturáciu, všetky administratívne činnosti, ako aj ďalšie odborné služby, ktoré môže zákazník na základe zmluvy od nás požadovať, a to niečo stojí. Z našich skúseností vám však môžeme potvrdiť, že naši zákazníci sa po vstupe do CSP programu zatiaľ vždy dostali na nižšie ceny na používateľa za rovnaký rozsah služieb než aké platili predtým.

Všetky platby pritom prebiehajú na základe fakturácie čerpaných služieb, čo je ďalší veľký rozdiel oproti ostatným licenčným programom, ktoré bežne požadujú platbu vopred, cez PayPal alebo dokonca kreditnou kartou. Ak ste si to už zažili, tak určite viete aké komplikácie s tým môžu byť spojené - najmä vo väčších firmách.

 

 

 

4. Profesionálna technická podpora

 

Už sme to spomínali. Jediným kontaktným miestom v rámci CSP programu je partner, ktorý rieši všetky požiadavky týkajúce sa technickej podpory. V prípade potreby môže váš problém eskalovať až na Microsoft, pre vás je však podstatná informácia, že sa s každým jedným technickým problémom alebo požiadavkou vždy obraciate na jedno kontaktné miesto. Na nás.

Môžete s nami tiež podpísať na mieru šitú Zmluvu o dohodnutej úrovni poskytovania služieb (Service Level Agreement - SLA), na základe ktorej získate doplnkové služby v dohodnutej kvalite a rozsahu nad rámec tých štandardne poskytovaných. Ich špecifickou súčasťou môže byť aj pohotovosť, ak takúto podporu pre svoje kľúčové aplikácie a systémy požadujete. V takom prípade budete mať k dispozícii našu technickú podporu 24 hodín denne 7 dní v týždni.

 

 

 

 

5. Špeciálne služby s pridanou hodnotou

 

To najlepšie nakoniec. Po celý čas sa môžete spoľahnúť na skúsenosti a odborné znalosti našich expertov, ktorí vám pomôžu s riešením aj tých najnáročnejších výziev, s ktorými sa na ceste do „oblakov“ môžete stretnúť. Pomôžeme vám s inštaláciou, konfiguráciou riešenia, aj s adaptačným procesom, ktorý vašich zamestnancov prevedie zmenami ich pracovných návykov tak, aby nové technológie prijali ako výhodu pre seba aj spoločnosť. Budeme pre vás sledovať vašu aktuálnu spotrebu a pripravovať reporty, aby sme spoločne optimalizovali vašu spotrebu a používané licencie, a tým pádom aj náklady. Poskytneme vám konzultácie, doplnkové odborné služby aj komplexnú technickú podporu. Nehovoriac o špeciálnych SOFTIP aplikáciách...

 

 

Ako to všetko vieme?

Ako trojnásobný Partner roka spoločnosti Microsoft je SOFTIP jedným z najskúsenejších Microsoft Cloud Solution Providerov na Slovensku na úrovni Direct (Tier 1). Na získanie tejto kompetencie sme museli splniť prísne kvalifikačné kritériá, preukázať schopnosti dodávať služby s pridanou hodnotou, spoľahlivú podporu, poskytovať reporting spotreby aj jednoduchú fakturáciu.

Do programu Microsoft Cloud Solution Provider sme migrovali veľké množstvo zákazníkov, získali sme bohaté skúsenosti a vieme ako veci fungujú. Medzi našich klientov využívajúcich služby programu CSP patria napríklad aj také mená ako europlac, Falck Záchranná, Illichmann Castalloy, MEDUSA GROUP, Mesto Banská Bystrica, Mesto Poprad, O2 Slovakia, Summit Motors Slovakia, Východoslovenská energetika Holding a mnohí ďalší.


Spoznajte úspešné príbehy našich zákazníkov:
Microsoft Cloud ako ideálna platforma pre expanziu firmy MEDUSA GROUP
Digitálna transformácia Mesta Banská Bystrica

Produktová podpora

Naše služby dodaním licencií nekončia. Môžete počítať so špičkovou podporou našich špecialistov s dlhodobými skúsenosťami a odbornými znalosťami potvrdenými desiatkami prestížnych certifikátov a ocenení spoločnosti Microsoft.

Ján Schwarz

Technický riaditeľ
SOFTIP, a. s


Cloud, presnejšie povedané cloud computing, je model používania technológií, ktoré sú umiestnené na internete. Napríklad do firemného alebo vášho cloudu môžete vstúpiť prostredníctvom webového prehliadača, kde máte prístup k poznámkam, emailu, kalendáru alebo akýmkoľvek údajom, ktoré niekde na internete uložíte. Jeho základnou myšlienkou je efektivita, keďže sa k dátam dostanete odkiaľkoľvek a prakticky už z čohokoľvek, napríklad aj z telefónu. Typickým príkladom cloudových služieb sú mailové schránky, dátové úložiská, počítačové hry, ale aj sociálne siete...


Ako už názov naznačuje, Office 365 je Office, ktorý dobre poznáte, obohatený o nástroje na podporu spolupráce, ako napríklad OneDrive a Microsoft Teams. Na základe jedného predplatného prináša prístup k najnovším funkciám kancelárskych aplikácií (Word, Excel, PowerPoint) až na 5 zariadeniach, e-mailovú schránku s kapacitou až 50 GB, zdieľané kalendáre, okamžité správy, videokonferencie, podnikovú sociálnu sieť Yammer, aj zdieľanie súborov prostredníctvom 1 TB úložiska dát OneDrive.

Cloudovú platformu Microsoft Azure vytvorila spoločnosť Microsoft na vytváranie, testovanie, nasadzovanie a správu aplikácií a služieb prostredníctvom globálnej siete dátových centier spravovaných Microsoftom. Poskytuje softvér ako službu (Software as a Service – SaaS), platformu ako službu (Platform as a Service - PaaS) a infraštruktúru ako službu (Infrastructure as a Service - IaaS).

Enterprise Mobility Suite je mimoriadne efektívny nástroj pre správu mobilných zariadení. Táto cloudová a hybridná technológia reaguje na výzvy súčasnosti, kedy sa firmy snažia poskytnúť svojim zamestnancom jednoduchý prístup k firemným údajom prakticky kedykoľvek a odkiaľkoľvek prostredníctvom zariadení podľa vlastného výberu, vrátane súkromných telefónov či tabletov. A to všetko bez toho, aby bola akýmkoľvek spôsobom ohrozená bezpečnosť.

Microsoft Cloud využíva už viac ako 90% spoločností rebríčka Fortune 500 a 75% najväčších bánk. Čím si cloudová platforma spoločnosti Microsoft získala dôveru aj tých najkonzervatívnejších spoločností? Tu je 7 dôvodov prečo aj veľké firmy dôverujú Microsoft Cloudu.


Microsoft Azure Datacenter

Microsoft Bookings - nová aplikácia balíka Office 365

Dohodnite si nezáväznú konzultáciu k službe CSP

*všetky polia označené hviezdičkou sú povinné

Údaje o spoločnosti

Kontaktná osoba

Príklad: +421987654321Informácia o spracúvaní osobných údajov spoločnosťou SOFTIP, a.s.

V súlade s uplatňovaním Nariadenia Európskeho Parlamentu a Rady (EÚ) 2016/679 z 27. apríla 2016 o ochrane fyzických osôb pri spracúvaní osobných údajov a o voľnom pohybe takýchto údajov (všeobecné nariadenie o ochrane údajov - GDPR), Vám týmto podávame informáciu o spracúvaní Vašich osobných údajov: Celé znenie informácie...

Bezpečnostné overenie