Profil spoločnosti

SOFTIP je slovenská jednotka na trhu podnikových informačných systémov (ERP)

O nás

Na Slovensku sme jedným z najvýznamnejších poskytovateľov IT produktov a služieb. Máme 27 rokov skúseností, staráme sa o viac ako 8 300 zákazníkov a sme najväčším slovenským výrobcom podnikových informačných systémov. Naše riešenia nájdete aj v Českej republike, Rakúsku, Poľsku, Veľkej Británii a ďalších európskych krajinách.

Všetky projekty navrhujeme tak, aby nielen plnili najprísnejšie a najmodernejšie technologické parametre, ale aby ich bolo možné prispôsobiť presne podľa potrieb používateľov. Ponúkame to najširšie portfólio produktov a služieb na trhu, disponujeme certifikátmi od najrešpektovanejších globálnych IT lídrov a certifikačných spoločností.

História

Od lídrov na trhu sa očakáva, že budú udávať trendy. Inovácie, najmodernejšie technológie, spoľahlivosť a schopnosť okamžite reagovať na nové potreby a požiadavky každého zákazníka. To je budúcnosť. Naša dlhá história dokazuje, že na nové výzvy sme pripravení.

2017

Akvizícia GT Systems 2

Kupujeme 100% podiel spoločnosti GT Systems 2, ktorá vyvíja informačné systémy pre riadenie výroby

Ďalej posilňujeme pozíciu v segmente SME so zameraním na výrobné firmy. Kombináciou produktového portfólia SOFTIP a GT Systems 2 vytvárame najkomplexnejšiu ponuku v rámci informačných systémov pre malé a stredné firmy.

Microsoft Partner of the Year 2017

Už tretíkrát získavame prestížne ocenenie Partner roka spoločnosti Microsoft.

Titul Partner roka získavame za naše vynikajúce zručnosti pri implementácii inovatívnych zákazníckych riešení, založených na technológiách Microsoft.

Microsoft Awards Winner 2017

Desiatykrát v poradí víťazíme v súťaži Microsoft Awards

Titul Microsoft Awards Winner 2017 získavame v kategórii „Rozvoj moderného mesta“ za projekt digitálnej transformácie Mesta Banská Bystrica.

SOFTIP HR DAY

7. júna 2017 organizujeme v Hoteli Kaskády HR konferenciu bez zbytočnej teórie

Skutočný HR život v slovenských firmách. To bol podtitul úspešného prvého ročníka konferencie, ktorá si podľa odozvy účastníkov vypýtala pevné miesto medzi odbornými eventmi v oblasti manažmentu ľudských zdrojov.

2016

Najlepší partner SAP Business One 2016

Potvrdzujeme líderstvo v implementáciách tohto riešenia pre malé a stredné firmy na Slovensku.

Ocenenie Najlepší partner SAP Business One na Slovensku získavame za najvyšší počet nových zákazníkov a za najvyšší objem predaných licencií SAP Business One v roku 2016.

Oslavujeme 25. výročie

Vo svete informačných technológií pôsobíme už 25 rokov.

Za toto obdobie sme priniesli tisícky inovatívnych IT riešení, ktoré využívajú tie najsilnejšie spoločnosti a stali sme sa slovenskou jednotkou v oblasti podnikových informačných systémov (ERP).

SOFTIP HAPPY HR

Na trh uvádzame novú webovú aplikáciu pre moderné riadenie ľudských zdrojov SOFTIP HAPPY HR

SOFTIP HAPPY HR prináša všetko, čo personalista, manažment aj samotní pracovníci v oblasti HR potrebujú. A to kedykoľvek a kdekoľvek. Či už sa to týka schvaľovania dovoleniek priamo z mobilu, aktualizácie osobných údajov na diaľku, orientácie v organizačnej štruktúre alebo vzdelávania, hodnotenia a odmeňovania zamestnancov.

2015

Najlepší partner SAP Business One 2015

Potvrdzujeme dlhodobo dominantnú pozíciu medzi partnermi spoločnosti SAP pre predaj a nasadzovanie riešenia SAP Business One.

Ocenenie Najlepší partner SAP Business One na Slovensku získavame za najvyšší počet nových zákazníkov a za najvyšší objem predaných licencií SAP Business One v roku 2015.

Microsoft Industry Awards Winner 2015

V poradí už deviatykrát víťazíme v súťaži Microsoft Industry Awards

Titul Microsoft Industry Awards Winner 2015 získavame v kategórii „Najlepšie Cloudové Office 365 riešenie pre podnik“ za nasadenie Office 365 na platforme Microsoft Azure v spoločnosti MEDUSA Group.

2014

Najlepší partner SAP Business One 2014

Opäť sme ocenení titulom Najlepší partner SAP Business One na Slovensku za najvyšší objem predaných licencií a najvyšší počet nových zákazníkov.

2013

Microsoft Partner of the Year 2013

Už druhýkrát sa stávame najlepším slovenským partnerom spoločnosti Microsoft.

Titul Partner roka získavame za poskytovanie inovatívnych riešení postavených na Microsoft platforme a ich úspešnú implementáciu u zákazníkov. Ocenení sme aj za vynikajúcu spoluprácu s lokálnym zastúpením Microsoft, ktoré má už dlhoročnú tradíciu.

Keepi – CLOUD BY SOFTIP

Medzi prvými na trh prinášame webovú aplikáciu na riadenie ekonomickej agendy malých podnikov a živnostníkov.

Keepi ponúka širokú paletu nástrojov na vedenie jednoduchého a podvojného účtovníctva, vrátane pokladne, fakturácie či skladu. V rámci základnej funkcionality BEZ POPLATKOV. A to bez časového obmedzenia, bez ohľadu na počet používateľov, dokladov či veľkosť agendy.

Microsoft Industry Awards Winner 2013

Ôsmykrát víťazíme v súťaži Microsoft Industry Awards

Cloudové web ERP riešenie Keepi získava krátko po svojom uvedení na trh prvé významné ocenenie a stáva sa víťazom Microsoft Industry Awards v kategórii „Najlepšie Cloudové riešenie (Azure+Office365)“.

Integrovaný manažérsky systém

Implementujeme Integrovaný manažérsky systém (IMS) pre všetky firemné procesy

Systém manažérstva kvality podľa normy EN ISO 9001:2008 zavedený už od roku 2004 dopĺňame o ďalšie štyri manažérske systémy podľa medzinárodných štandardov.

2012

Meníme vlastnícku štruktúru

Do spoločnosti SOFTIP, a. s. vstupuje PMK Invest, s.r.o.

Microsoft Industry Awards Finalist 2012

Siedmy úspech v súťaži Microsoft Industry Awards

Stávame sa jedným z finalistov súťaže v kategórii „Najlepšie riešenie zníženia nákladov na prevádzku“ s riešením upgradeu Datawarehouse systému vo Všeobecnej úverovej banke, a.s.

SOFTIP PROFIT PLUS

Na trh uvádzame nový informačný systém SOFTIP PROFIT PLUS s e- modulmi postavenými na najnovších technológiách.

SOFTIP PROFIT PLUS je postavený na platforme svojho úspešného predchodcu SOFTIP PROFIT. Okrem využitia osvedčených nástrojov pridáva PROFIT PLUS aj viacero noviniek vrátane e-modulov na riadenie vzťahov so zákazníkmi, odberateľských objednávok, či výrobných zákazkových miezd.

2011

Microsoft Partner of the Year 2011

Sme najlepším slovenským partnerom spoločnosti Microsoft

Ocenenie je uznaním za náš výnimočný prínos pri tvorbe softvérových riešení a inovatívny prístup k uspokojeniu potrieb našich zákazníkov.

TOP V4 SAP Business One partner

Sme Najlepším partnerom SAP pre riešenie SAP Business One v regióne V4.

Pozíciu Najlepšieho partnera SAP Business One získavame tak v hodnotení celkového objemu tržieb za predaj licencií, ako aj v kategórii, ktorá sleduje objem nových zákazníkov SAP Business One.

Microsoft Industry Awards Winner 2011

Už šiestykrát za sebou víťazíme v súťaži Microsoft Industry Awards.

V kategórii „ Najlepšie Cloud Computing Riešenie“ víťazíme s naším riešením SOFTIP Hosting – venujte svoju energiu rozvoju vášho core businessu, nie údržbe vlastnej IT infraštruktúry pre zákazníkov AEGON Partner, s.r.o, Ústav informácií a prognóz školstva, GRADIENT SLOVAKIA, spol. s r.o., ARWIS, a.s. a kampa, s.r.o.

2010

Microsoft Industry Awards Winner 2010

Piaty rok po sebe sme víťazom súťaže Microsoft Industry Awards

V kategórii „Najinovatívnejšie nasadenie serverovej virtualizácie na Microsoft Hyper-V“ víťazíme vďaka riešeniu virtualizácie a modernizácie infraštruktúry v Slovenskom vodohospodárskom podniku, š. p., ktoré prinieslo významné úspory nákladov, zjednodušilo správu IT prostredia a zvýšilo jeho bezpečnosť.

2009

Microsoft Industry Awards Winner 2009

Štvrtý úspech v súťaži Microsoft Industry Awards

Víťazíme v kategórii „IT riešenie, ktoré najviac pomáha zvýšiť celkovú produktivitu zákazníka“, a to na základe zavedenia Microsoft Unified Communication v spoločnosti Towercom, ktorá je lídrom na trhu prenájmu stožiarovej infraštruktúry a zabezpečuje pokrytie Slovenskej republiky analógovým a digitálnym televíznym a rozhlasovým signálom.

2008

Meníme sídlo spoločnosti z Banskej Bystrice do Bratislavy

Microsoft Industry Awards Winner 2008

Opäť získavame prestížne ocenenie Microsoft Industry Awards

V kategórii "Najlepšie riešenie pre integrovanú komunikáciu na báze Exchange 2007 a Office Communication Server" víťazíme s kompletným riešením pre integrovanú komunikáciu (Unified Communication - UC) implementovaným vo vlastnom produkčnom systéme.

2007

Meníme korporátnu identitu

Predstavujeme nové logo spoločnosti a firemné farby.

Sťahujeme sa do lepšieho

Pracoviská v Bratislave a Banskej Bystrici presúvame do nových reprezentatívnejších priestorov BC ARUBA a Europa BC.

Začíname spolupracovať so SAP

Podpisujeme partnerskú zmluvu o spolupráci so svetovou jednotkou v oblasti podnikových informačných riešení – spoločnosťou SAP .

Microsoft Industry Awards Winner 2007

Víťazíme v súťaži Microsoft Industry Awards v kategórii Najlepšia implementácia bezpečnostného riešenia na platforme spoločnosti Microsoft.

Ocenené riešenie: Lesy Slovenskej republiky sa rozhodli pre Microsoft ISA Server s cieľom zvýšiť bezpečnosť, zlepšiť služby používateľom a jednotnú centrálnu správu.

2006

Microsoft Industry Awards Winner 2006

Víťazíme v súťaži Microsoft Industry Awards

V kategórii „Najlepšia implementácia bezpečnostného riešenia na platforme Microsoft“ získavame tento titul za modernizáciu infraštruktúry IS Slovenského vodohospodárskeho podniku, š.p. na jednotnú platformu Microsoft.

2005

Národná cena SR za kvalitu

Získavame Ocenenie za vynikajúce výsledky dosiahnuté vo finále súťaže Národná cena SR za kvalitu v kategórii veľké organizácie poskytujúce služby.

Microsoft GOLD Certified Partner

Plníme kvalifikačné kritériá partnerského programu spoločnosti Microsoft na úrovni GOLD.

2004

Certifikát systému manažérstva kvality ISO 9001:2000

Obhajujeme Certifikát systému manažérstva kvality podľa normy ISO 9001:2000 pre všetky firemné procesy.

SOFTIP PACKET

Nová verzia obľúbeného informačného systému HERKULES SOFTIP vychádza pod novým názvom SOFTIP PACKET.

SOFTIP PROFIT

Komplexný informačný systém Prometeus/W je premenovaný na SOFTIP PROFIT.

2003

Zlatá medaila Slovak Gold

Informačný systém SOFTIP HUMAN RESOURCES získava Certifikát ochrannej značky kvality a Zlatú medailu Slovak Gold.

2002

IT Asociácia Slovenska

Stávame sa členom ITAS, profesijného združenia najvýznamnejších domácich a zahraničných spoločností pôsobiacich v oblasti informačných a komunikačných technológií.

2001

HERKULES SOFTIP

Na trh uvádzame informačný systém pre malé a stredné podniky HERKULES SOFTIP v prostredí Microsoft Windows.

2000

Najlepšia produkčná aplikácia v ČR a SR

Víťazíme v súťaži Microsoft o najlepšiu produkčnú aplikáciu v kategórii DW/BI s riešením manažérskeho informačného systému pre Vojenský otevřený penzijní fond (VOPF).

1999

Prometeus/W

Na trh uvádzame komplexný informačný systém v prostredí Microsoft Windows.

1998

Konferencia ITTT

Organizujeme prvý ročník konferencie Informačné technológie tretieho tisícročia v podnikateľskej praxi (ITTT, neskôr IT3T). Podujatie sa koná každoročne až do roku 2004.

1997

Transformujeme SOFTIP spol. s r. o. na SOFTIP, a. s.

1996

Spúšťame prvú prezentáciu www.softip.sk na internete

1994

SOFTIP BOHEMIA, spol. s r. o.

Úspešne vstupujeme na český trh informačných systémov pre penzijné fondy. Zakladáme dcérsku spoločnosť v Prahe.

1993

PROMETEUS

Už 17 samostatných softvérových produktov je integrovaných do jedného balíka pod názvom PROMETEUS.

1992

Rozrastáme sa

Vzniká SOFTIP-EAST, s. r. o. v Prešove a pobočka SOFTIP v Bratislave, neskôr SOFTIP Bratislava, a. s.

1991

Založenie spoločnosti SOFTIP, spol. s r. o.

Dňa 26.3.1991 zakladajú štyria spoločníci - RNDr. Daniel Dobrota, Ing. Ján Kulhány, CSc., Mgr. Ľubomír Ludha a Mgr. Jozef Sudolský spoločnosť SOFTIP v Banskej Bystrici

V prvom roku svojej existencie ponúkame prvých 5 softvérových produktov (Platy a Mzdy, ÚČTovníctvo, FINancovanie, TPV – technická príprava výroby a MTZ), máme 223 zmluvných partnerov a zamestnávame 27 pracovníkov.

Manažment

Dušan
Guldan

Predseda predstavenstva, výkonný riaditeľ a riaditeľ divízie ESS


Radovan
Bálent

Člen predstavenstva a riaditeľ divízie SME


Martin
Vlčko

Člen predstavenstva a finančný riaditeľ


Marián Baranovič

Operačný riaditeľ divízie SME


Ján
Schwarz

Technický riaditeľ


Marek
Sedliak

Riaditeľ inovácií


Miroslav
Tobiáš

Obchodný riaditeľ divízie SME


Ďalšie informácie


Slávnostný večer k 25. výročiu

Historické míľniky (25 rokov)

Slávnostný večer k 25. výročiu založenia spoločnosti SOFTIP