SOFTIP je prvou firmou s Gold Security certifikátom Microsoft

06.11.2019

SOFTIP sa stal prvou firmou na území bývalého Česko-Slovenska, ktorá získala certifikát Microsoft Partner Gold Security. Za štyri mesiace tak dosiahol najvyššiu možnú úroveň v tejto novej kompetencii Microsoftu, ktorá potvrdzuje jeho odborné znalosti, schopnosti a bohaté skúsenosti s nasadzovaním bezpečnostných riešení u zákazníkov.

 

 

SOFTIP je jedným z dominantných dodávateľov cloudových nástrojov na platforme Microsoft. „Najnovšia certifikácia potvrdzuje, že naše procesy a odborníci sú na najvyššej úrovni aj v oblasti kyberbezpečnosti. Tá sa stáva kľúčovým aspektom pri nasadzovaní a prevádzke podnikových informačných systémov. Microsoft potvrdil, že naši zákazníci dostávajú aj v tejto oblasti špičkové služby. A aj preto je kompetencia Microsoft Partner Gold Security pre SOFTIP nielen ocenením, ale aj veľmi vážnym záväzkom,“ povedal Ján Schwarz, technický riaditeľ spoločnosti.

 

 

Kompetencia Microsoft Security, ktorú tento globálny IT líder uvoľnil na trh len v auguste tohto roka, definuje partnerov, ktorí sú najlepšie pripravení pomôcť zákazníkom v zabezpečení ochrany ich dát, riadení prístupov používateľov aj ochrany pred hrozbami počítačovej bezpečnosti.

 

Členom partnerského programu spoločnosti Microsoft je SOFTIP už od roku 2005. Tento program je založený na úzkej partnerskej spolupráci a spoločnosti, ktoré do neho patria, sa musia do každej kompetencie kvalifikovať. V prípade novej kompetencie Gold Security musel SOFTIP dosiahnuť stanovený počet aktívnych používateľov v programe  Microsoft Intune alebo Azure Information Protection alebo Azure Active Directory Premium (AADP) za posledných 12 mesiacov. Zároveň museli jeho zamestnanci úspešne absolvovať certifikačné skúšky potvrdzujúce ich odborné vedomosti a skúsenosti v tejto oblasti.

 

Aktuálne je SOFTIP držiteľom 8 zlatých a 4 strieborných kompetencií Microsoft:

GoldApplication Development

GoldCloud Platform

GoldCloud Productivity

GoldCommunications

GoldDatacenter

GoldSecurity

GoldSmall and Midmarket Cloud Solutions

GoldWindows and Devices

SilverCollaboration and Content

SilverData Analytics

SilverEnterprise Mobility Management

SilverMessaging 

 

Okrem toho získal aj 10 víťazstiev v súťaži Microsoft Awards či tri tituly Partner roka. Ako Microsoft Cloud Solution Provider na Slovensku aplikoval jeho riešenia tisíckam používateľov, medzi ktorých patria aj také významné spoločnosti ako Erste Group, HB Reavis, Matador, Medusa Group, O2 Slovakia, Union poisťovňa a Union zdravotná poisťovňa, či U. S. Steel Košice.

 

Viac informácií na www.softip.sk/sk/sluzby