Flexibilná cloudová platforma, ktorá vám v rámci IaaS umožňuje nahradiť fyzické servery virtuálnymi strojmi v sieti datacentier spoločnosti Microsoft

Využite silu cloudu

Preneste svoju serverovňu do Microsoft Azure a ušetrený čas aj peniaze investujte do rozvoja svojej spoločnosti. Virtuálna serverovňa vám ušetrí náklady spojené s obstaraním finančne náročného hardvéru a poskytne takmer neobmedzené množstvo výpočtového výkonu a úložiska dát. Zbaví vás starostí so správou a údržbou hardvéru a vy sa budete môcť sústrediť na svoj vlastný core biznis.

Platíte len za to, čo využívate

Služby Microsoft Azure môžete podľa potreby jednoducho rozšíriť alebo zúžiť a Vy platíte len za to, čo skutočne používate. To určite oceníte napríklad v prípade sezónneho náporu prác. Vďaka úspornému účtovaniu nákladov po minútach budete mať rozpočet plne pod kontrolou.

Rýchlejšie inovácie

Vo chvíli keď sa rozhodnete uviesť na trh nový produkt alebo rozšíriť svoje podnikanie, všetku potrebnú IT infraštruktúru môžete mať pripravenú doslova za pár minút, maximálne hodín - oproti dňom a týždňom, či dokonca mesiacom, ktoré môže zabrať nákup a nastavenie nového hardvéru.

Nepretržitá dostupnosť

SLA zmluva Vám zaručuje prístup ku všetkým službám, počítačom a aplikáciám na úrovni 99,95% s neustálym sledovaním stavu používaných služieb a nonstop technickou podporou. Výrazne zlepšuje Vašu obchodnú kontinuitu a zotavenie po havárii.

Vaše dáta pod špičkovou ochranou

Vieme, že niektoré firmy pristupujú ku cloudu stále opatrne. Preto sme sa rozhodli pre platformu spoločnosti Microsoft, ktorá je úplne prvým poskytovateľom cloudu, ktorého uznali aj orgány Európskej únie a medzi prvými získala nový certifikát ISO 27018 týkajúci sa súkromia v cloude.

Hybridné riešenie

Niektorí poskytovatelia cloudu Vás môžu nútiť, aby ste sa rozhodli medzi vlastným dátovým centrom a cloudom. To ale nie je prípad Microsoft Azure, ktorý sa ľahko integruje do Vášho súčasného IT prostredia a prinesie Vám to najlepšie z oboch svetov - viac možností pre IT za nižšie náklady.

Najobľúbenejšia platforma veľkých firiem

Microsoft Azure je navrhnutý tak, aby zvládal akúkoľvek pracovnú záťaž, od malých vývojárskych testovacích projektov až po globálne uvádzanie produktov. Dôveruje mu viac ako 95% spoločností z rebríčka Fortune 500, pričom mesačne získava viac ako 120 000 nových používateľov.

Prečo Azure s podporou SOFTIP

Tisícky dodaných licencií, ocenenia, skúsenosti a certifikáty našich zamestnancov sú jednoznačným dôkazom našich kompetencií. Predstavíme vám výhody Microsoft Azure s podporou našich služieb, vďaka ktorým budete všetky najnovšie funkcie tejto cloudovej platformy využívať naplno.

Ako Microsoft Gold Certified Partner sme dosiahli najvyššiu možnú úroveň partnerstva

Od roku 2005 sme členom partnerského programu Microsoft. Tento program je založený na úzkej partnerskej spolupráci a spoločnosti, ktoré do neho patria, sa musia do každej kompetencie kvalifikovať. SOFTIP je aktuálne držiteľom piatich zlatých a troch strieborných kompetencií: Gold Cloud Productivity, Gold Cloud Platform, Gold Communications, Gold Small and Midmarket Cloud Solutions, Gold Application Development, Silver Enterprise Mobility Management, Silver Collaboration and Content a Silver Datacenter.

Sme štvornásobným držiteľom titulu Partner roka spoločnosti Microsoft na Slovensku

Spoločnosť SOFTIP sa už štyrikrát zaradila medzi držiteľov prestížneho ocenenia Microsoft Partner of the Year. Titul sme získali za poskytovanie inovatívnych riešení postavených na platforme Microsoft a ich úspešnú implementáciu u zákazníkov, ako aj za vynikajúcu dlhoročnú spoluprácu s lokálnym zastúpením spoločnosti Microsoft. Microsoft Partner of the Year oceňuje spoločnosti z celého sveta, ktoré poskytujú riešenia Microsoft svojim zákazníkom na excelentnej úrovni.

Trinásť krát sme zvíťazili v súťaži Microsoft Awards

V súťaži, ktorá hodnotí najlepšie projekty digitálnej transformácie zákazníkov zrealizované partnermi Microsoftu v Českej republike a na Slovensku sme v roku 2021 získali až tri víťazstvá v troch kategóriách. V kategórii Modern Infrastructure sme si ho vybojovali vďaka nasadeniu SLSP Remote Business Access prostredníctvom služby Azure Virtual Desktop v spoločnosti Slovenská sporiteľňa. V kategórii Hybrid Workplace & Cultural Change sme zvíťazili s riešením Spoločného moderného pracoviska pre všetky štátom vlastnené teplárne MH Teplárenský holding (MHTH) a v kategórii Secure Remote Work bola ocenená kompletná migrácia najväčšej súkromnej siete nemocníc a polikliník ProCare a Svet zdravia do Microsoft Azure.

Súvisiace prípadové štúdie

Podpora systému

Naše služby dodaním licencií nekončia. Môžete počítať s našou dlhodobou podporou, ktorá vám umožní využívať všetky najnovšie možnosti cloudovej platformy Microsoft Azure.

Ján Schwarz

Technický riaditeľ


Víťazné projekty Microsoft Awards 2021

Microsoft Bookings


28.12. 2021 - Riešenia SOFTIPu v tohtoročnom hodnotení Microsoft Awards uspeli v troch kategóriách. Dvadsiaty druhý ročník prestížnych ocenení spoznal víťazov jednotlivých kategórií. Medzi 124 technologickými riešeniami sa ako najlepšie objavili tie od jedného z lídrov trhu v poskytovaní IT služieb pre podniky, spoločnosti SOFTIP . Pre svojich klientov dodala riešenia, ktoré im umožňujú efektívnejšie manažovať procesy či riadiť moderné pracovisko i vývojové tímy.

20.07.2021 - SOFTIP uspel v globálnej konkurencii a odniesol si ocenenie Microsoft Partner roka 2021 v kategórii víťazi krajín / regiónov. Už po štvrtýkrát sa tak najvýznamnejšia slovenská IT spoločnosť zaradila medzi top partnerov Microsoftu na svete. Tento výsledok je o to cennejší, že aktuálny ročník bol z pohľadu konkurencie mimoriadne nabitý. Len na porovnanie – v roku 2017, kedy SOFTIP získal v poradí svoju tretiu Microsoft Partner of the Year Award, sa laureáti vyberali spomedzi 2 800 nominácií zo 115 krajín. Tentoraz sa do finále prebojovalo 4 400 nominantov zo 130 štátov.

11.12.2019 - SOFTIP sa pripojil k Parížskej výzve (Paris Call), ktorej cieľom je medzinárodná spolupráca na posilnení ochrany a dôvery v digitálnom svete. Parížska výzva predstavuje celosvetovo najväčšie zoskupenie zainteresovaných strán, ktoré sa spojili, aby podporili bezpečnosť v digitálnom priestore a spoločne tak čelili novým kybernetickým hrozbám, ktorým sme vystavení.

06.11.2019 - SOFTIP sa stal prvou firmou na území bývalého Česko-Slovenska, ktorá získala certifikát Microsoft Partner Gold Security. Za štyri mesiace tak dosiahol najvyššiu možnú úroveň v tejto novej kompetencii Microsoftu, ktorá potvrdzuje jeho odborné znalosti, schopnosti a bohaté skúsenosti s nasadzovaním bezpečnostných riešení u zákazníkov.

Do cloudu si firmy aj verejné inštitúcie presúvajú čoraz viac dát a využívajú stále širšiu paletu softvérov vo forme služby. Tento trend neobchádza ani oblasť riadenia ľudských zdrojov, práve naopak – je viacero dôvodov, pre ktoré by si HR manažéri mali všímať možnosti, ktoré im cloudové riešenia ponúkajú.

Tradičné IT fungovalo tak, že ste vlastnili hardvér, na ktorý ste nainštalovali softvér a celé ste to spravovali vo vlastnej réžii. A potom prišiel cloud a všetko sa zmenilo. Klasické informačné technológie, tak ako ich poznáme, sa postupne vytrácajú a čoraz viac sa presúvajú do „oblakov“. Analytici tento trend potvrdzujú a dokonca predpovedajú, že bude do budúcnosti nielenže pokračovať, ale dokonca sa zrýchli. Ako sa však v tejto situácii zorientovať, keď existuje toľko rôznych možností?

23.01.2017 - Dokonalý pre každého, kto chce zlepšiť a automatizovať plánovanie termínov pre svojich klientov. Taký je nový nástroj Microsoft Bookings - užívateľsky jednoduchá, no svojou funkcionalitou plnohodnotná služba ideálna pre podnikateľov a menšie firmy ako sú napríklad zubné ambulancie, kadernícke salóny či autoservisy. Túto novinku v rámci balíka Office 365 prináša pre svojich zákazníkov aj spoločnosť SOFTIP.

17.01.2017 - Už 25 rokov na trhu, množ­stvo oce­není a čestná pozí­cia jed­ného z top slo­ven­ských par­tne­rov Mic­ro­softu sved­čia o úspe­chu spo­loč­nosti SOFTIP. Za mno­hými ino­va­tív­nymi IT rie­še­niami a dôve­rou význam­ných kli­en­tov stojí tech­nický ria­di­teľ Ján Sch­warz. Poroz­prá­val nám o tom, ako clou­dové rie­še­nia uľah­čujú biz­nis, a prečo sa “vir­tu­ál­nych obla­kov” netreba báť.


Microsoft Azure je neustále sa rozrastajúca sada integrovaných cloudových služieb – analytických, výpočtových, databázových, mobilných, sieťových, úložiskových a webových – umožňujúca rychlejšie se pohybovať, dosahovať lepšie výsledky a šetriť peniaze. Čo všetko je aktuálne možné s Azure robiť sa dozviete na stránke Microsoftu, alebo priamo od našich konzultantov.

Microsoft Cloud využíva už viac ako 95 % spoločností rebríčka Fortune 500 - hovoria najnovšie čísla z Redmontu. "Takto pred rokom nechcela byť ani jedna veľká banka tou prvou, a dnes ani jedna z nich nechce byť poslednou," tvrdí Scott Guthrie, výkonný viceprezident pre cloudové riešenia spoločnosti Microsoft. Čím si cloudová platforma spoločnosti Microsoft získala dôveru aj tých najkonzervatívnejších spoločností? Tu je 7 dôvodov prečo veľké firmy dôverujú Microsoft Cloudu.

Dohodnite si konzultáciu k Microsoft Azure

*všetky polia označené hviezdičkou sú povinné

Údaje o spoločnosti

Kontaktná osoba

Príklad: +421987654321Bezpečnostné overenie