„Murgaška“ oslávila 100 rokov s novou relax zónou od SOFTIPu

17.12.2019

Stredná priemyselná škola Jozefa Murgaša (SPŠJM) v Banskej Bystrici oslávila storočnicu. Pri tejto príležitosti pripravila Deň otvorených dverí pre absolventov a priateľov školy, ktorí si v školských laviciach mohli zaspomínať na svoje študentské časy a prehliadnuť si priestory školy, do ktorých len prednedávnom pribudla nová relax zóna od SOFTIPu.

 

So školami máme rozvinutú dlhodobú spoluprácu. Okrem zdieľania know-how prostredníctvom prednášok našich zamestnancov na akademickej pôde, či bezplatných vstupov na odbornú konferenciu SOFTIP HR DAY pre najlepších študentov a ich pedagógov sú to často aj prozaickejšie záležitosti, ktoré sú však pre zvyšovanie kvality vzdelávania nevyhnutné. „Sme preto veľmi radi, keď môžeme nadbytočný nábytok alebo techniku, ktorá je stále veľmi kvalitná, ale u nás už nemá využitie, posunúť práve do škôl," povedal finančný riaditeľ a člen predstavenstva SOFTIPu, Martin Vlčko. Inak tomu nebolo ani v prípade Strednej priemyselnej školy Jozefa Murgaša v Banskej Bystrici, ktorej sme začiatkom roka darovali kompletné vybavenie odbornej učebne – nábytok a počítače s príslušenstvom pochádzajúce z našej školiacej miestnosti v Bratislave.

Murgaška, ako ju Banskobystričania familiárne označujú, sa dlhodobo umiestňuje na vrchole rebríčka najlepších odborných škôl nielen v kraji, ale na celom Slovensku. Jej bránami prešli tisícky vzdelaných ľudí, ktorí sú úspešní vo svojom odbore. Medzi nimi aj mnoho zamestnancov spoločnosti SOFTIP. „Absolventom tejto školy je aj náš technický riaditeľ Ján Schwarz, ktorý patrí k absolútnej špičke v oblasti cloudových služieb Microsoftu. Jeho tímu sa už trikrát podarilo získať titul Microsoft Partner roka, čo je výnimočný úspech nielen v rámci stredoeurópskeho regiónu," povedal Vlčko. „Takže keď nás Murgaška prednedávnom oslovila so žiadosťou o podporu pri príležitosti 100. výročia jej založenia, vedeli sme, že by to malo byť niečo špeciálne," dodal.

 

 

Rozhodnutie padlo na zariadenie relaxačnej zóny pre študentov v priestoroch foyer, na ktorú má škola spracovanú architektonickú štúdiu a ktorú sa snaží postupne napĺňať. "Na poschodí už bola nová knižnica a farebné stoličky, stále tam však ešte bol veľký priestor na realizáciu,"  povedala Jana Medveďová zo spoločnosti SOFTIP. Po vzájomnej dohode so školou sme sa preto rozhodli tento projekt dokončiť a škole sme darovali pohodlný čalúnený nábytok – sedaciu súpravu a niekoľko taburetiek s konferenčnými stolíkmi. „Podarilo sa nám tak vytvoriť útulný a kreatívny priestor, v ktorom môžu študenti spoločne tráviť čas a relaxovať, čo od prvej chvíle aj intenzívne využívajú. Tešíme sa, že sme mohli prispieť k ich pohode a držíme palce pri ďalšom štúdiu,"dodala.

 

 

„Stredná priemyselná škola Jozefa Murgaša je odhodlaná vstúpiť do druhej stovky svojho pôsobenia so stále sa zvyšujúcou kvalitou vzdelávania. Naďalej reaguje na nové trendy v technickej i pedagogickej oblasti, čo si vyžaduje aj primerane zariadené prostredie. Sme radi, že spolupráca s partnermi, medzi ktorých patrí aj spoločnosť SOFTIP, sa prejavuje nielen dobrými vzťahmi, ale aj vzájomnou podporou a reálnymi výsledkami. Na našej škole sa okrem vysokej vedomostnej úrovne dbá aj na príjemnú atmosféru a budovanie kolektívu, preto sme vďační za možnosť poskytnúť našim žiakom a žiačkam priestor na oddych, komunikáciu či učenie,“ povedala zástupkyňa riaditeľa školy, Jana Lubyová.

 

Foto: Jana Medveďová, SOFTIP