30 rokov,
30 dobrých skutkov.
Práve teraz

SOFTIP oslavuje tridsiate výročie založenia podporou tridsiatich dobročinných projektov. A zapojiť ste sa mohli aj vy. Ďakujeme za viac ako 12-tisíc hlasov, ktoré rozhodli o tom, ktorý z nominovaných projektov získa našu najväčšiu podporu.

30 dobrých skutkov

Na spolupatričnosti dnes záleží viac, než kedykoľvek predtým. Aj preto sme sa rozhodli premeniť oslavu tridsiateho výročia na podporu tridsiatich dobročinných projektov.


Uplynulý rok nebol jednoduchý pre nikoho z nás, no najviac asi ovplyvnil tých najzraniteľnejších. Aj preto sme sa rozhodli podporiť občianskej združenie Svetielko nádeje. Veľmi si vážime všetko, čo robia pre malých pacientov a ich rodiny, pre ktorých sú do slova a do písmena svetielkom nádeje. Nádeje, ktorú v ťažkých chvíľach života potrebujeme všetci najviac.

Rodiny s chorými deťmi sú izolované aj v bežnom roku počas liečby, no teraz, v období COVID-19, je izolácia ešte citeľnejšia a prísnejšia. Vďaka finančnej podpore dokáže Svetielko nádeje prinášať deťom a rodinám na oddelenie to, čo potrebujú. 

 

 


Trinásť PC zostáv s monitormi a príslušenstvom sme darovali Základnej škole Moskovská v Banskej Bystrici, ktorá sa profiluje najmä v oblasti výučby cudzích jazykov a informatiky s dôrazom na zavádzanie moderných technológií do vyučovania. 

Použité a stále veľmi výkonné počítačové zostavy škola využije hlavne v rámci delených hodín informatiky a cudzích jazykov v novej učebni zriadenej na tento účel. Dúfame, že darované počítače deťom spríjemnia návrat do školských lavíc a pomôžu im pokračovať v úspešnom štúdiu. 

 

 


Ďalších dvanásť PC zostáv s monitormi a príslušenstvom si našlo svoju cestu cez Banskobystrický samosprávny kraj k študentkám a študentom Strednej odbornej školy pedagogickej v Lučenci. Použitú a stále dostatočne výkonnú techniku využije škola v rámci podpory vzdelávania. 

Sme veľmi radi, že darované počítače pomôžu práve pri vzdelávaní budúcich pedagógov a sociálnych pracovníkov, ktorí sa rozhodli zasvätiť svoj život pomoci druhým. Stredná odborná škola pedagogická v Lučenci sa môže pochváliť tisíckami úspešných absolventov, medzi ktorých patrí aj autorka nezabudnuteľnej Danky a Janky, spisovateľka Mária Ďuríčková. 

 

 


21. marca je Svetový deň Downovho syndrómu, ktorý sa už tradične spája s ponožkovou výzvou. Tento rok sa navyše niesol v znamení #CONNECT, ktoré symbolizuje spojenie. Aj naši zamestnanci sa aspoň na diaľku spojili a obuli si rozdielne ponožky, aby takto spoločne vyjadrili podporu ľuďom s Downovým syndrómom a ich rodinám. Šírením porozumenia a rešpektu k inakosti chceme pomôcť odstraňovať bariéry a predsudky, s ktorými sa ľudia s touto genetickou odchýlkou stále stretávajú. A pritom túžia len po spojení, akceptovaní a prijatí.

 

 


27. marca ľudia na celom svete symbolicky zhasínajú svetlá, aby tak oslávili a chránili to, čo máme spoločné – našu planétu. Aj my sme v tejto deň zhasli logo SOFTIP na budove Einsteinova BC v Bratislave, kde sídlime a vypnutá bola aj LED fasáda Europa BC v Banskej Bystrici, v ktorej zvyčajne pracuje viac ako stovka SOFTIPákov. Zároveň sme vyzvali našich zamestnancov, aby pozhasínali aj vo svojich domácnostiach a spoločne sme sa zamysleli nad tým, ako môžeme našej planéte pomôcť v našom každodennom živote. Lebo HODINA ZEME pre nás nie je len o zapojení sa túto jednu hodinu v roku.

 

 


30 kusov nábytku a príslušenstva sme darovali Základnej škole na Obrancov mieru v Detve. Kancelárske stoly, stoličky, poličky, vešiaky, počítačové kontajnery aj oddychové kreslá škola využije na vylepšenie a spríjemnenie svojich priestorov.

Pri reorganizácii nášho pracoviska v Detve sme sa rozhodli dať nadbytočnému nábytku druhú šancu. Náhoda chcela, aby šlo presne o tridsať kusov nábytku, ktoré sme darovali 3. základnej škole v Detve. Tip na konkrétnu školu nám dali zamestnanci nášho detvianskeho pracoviska.

 

 


Nezisková organizácia VIA ABA dlhodobo pracuje s deťmi s poruchami autistického spektra a ich rodinami. Rodičom a odborníkom sa snaží sprístupňovať najnovšie vedecké poznatky založené na aplikovanej behaviorálnej analýze a jej využití pri výchove a vzdelávaní detí s poruchami autistického spektra.

Aj počas pandémie Covid-19 chce pokračovať v kvalitnom vzdelávaní a pomoci rodinám, čo je v tejto situácii možné len v online priestore. Preto sa na nás obrátila so žiadosťou o pomoc pri zabezpečení potrebnej techniky. Použitý a stále dostatočne výkonný notebook využije nielen v tomto období, ale aj počas nasledujúcich rokov.

 

 


Aj tento rok sme sa zapojili do celonárodnej iniciatívy "Do práce na bicykli". Počas júna urobili naše tri tímy v Banskej Bystrici a Partizánskom celkovo181 jázd na bicykli, najazdili spolu takmer 1100 km a ušetrili viac ako 270 kg CO2. Najdôležitejšie ale je, že sme tak prispeli k rozvoju cyklodopravy v našich mestách a zdravšiemu a zelenšiemu životu. A že sa v tom vezieme spolu ďalej, po celý rok.

 

 VIDEO SOFTIP 30

Hlasovanie uzavreté. Ďakujeme

Od 26. marca do 26. apríla 2021 ste mohli svojím hlasom rozhodnúť o tom, v akom pomere rozdelíme 15 000 € medzi päť dobročinných projektov, ktoré podporíme pri príležitosti 30. výročia. Ďakujeme vám všetkým, ktorí ste sa do hlasovania zapojili, ďakujeme aj našim zamestnancom, ktorí tieto krásne projekty vybrali a samozrejme všetkým tým skvelým ľuďom, ktorí za nimi stoja.

Výsledky hlasovania

O konečných výsledkoch hlasovania rozhodlo 12 353 hlasov. Suma 15 000 € bola rozdelená takto:

6 365 € pre Útulok Tuláčik, ktorý sa stará o opustených psíkov z ulice
2 511 € na podporu činnosti zdravotných klaunov ČERVENÝ NOS Clowndoctors
2 217 € pre Špecializovanú nemocnicu sv. Svorada Zobor
1 986 € pre časopis Slnečnica Spoločnosti Downovho syndrómu na Slovensku
1 921 € na detské tábory Baro ňilaj pre Poštárka (Prázdniny na Poštárke)

Ešte raz ďakujeme všetkým, ktorí prispeli svojím hlasom. Sme naozaj radi, že spolu môžeme robiť dobré skutky a podporovať tak tých, ktorí ich robia každý deň.

Výhercovia vecných cien

Spomedzi hlasujúcich sme vyžrebovali troch výhercov vecných cien. Všetkým srdečne blahoželáme!

Notebook Lenovo ThinkBook 14 G2 vyhráva:
Simona Hamadová, Čeľadice

Tablet Samsung Galaxy Tab A7 vyhráva:
Zuzana Dodoková, Svätý Jur

Smartfón Samsung Galaxy A51 vyhráva:
Klára Dynisová, BratislavaKto sme?

Sme najväčší slovenský výrobca podnikových informačných systémov s najširším portfóliom IT produktov a služieb. Naše riešenia pomáhajú lepšie riadiť tisícky spoločností na Slovensku aj v zahraničí. Už 30 rokov.

Slovenská jednotka v oblasti podnikových IT


Najlepší implementačný partner SAP Business One


Štvornásobný Partner roka spoločnosti Microsoft


Výnimočná firma v kategórii Spoločenská zodpovednosť