Už 30 rokov
spolu meníme
vízie na realitu

SOFTIP oslavuje tridsiate výročie založenia tridsiatimi dobrými skutkami. A zapojiť sa môžete aj vy. Spoznajte inšpiratívne príbehy nezištnej pomoci a pomôžte nám svojím hlasom rozhodnúť, ktorý z nominovaných projektov získa našu najväčšiu podporu.

30 dobrých skutkov

Na spolupatričnosti dnes záleží viac, než kedykoľvek predtým. Aj preto sme sa rozhodli premeniť oslavu tridsiateho výročia na podporu tridsiatich dobročinných projektov.


Rodiny s chorými deťmi sú izolované aj v bežnom roku počas liečby, no teraz, v období COVID-19, je izolácia ešte citeľnejšia a prísnejšia. Vďaka finančnej podpore dokáže Svetielko nádeje prinášať deťom a rodinám na oddelenie to, čo potrebujú. 

 

 

Symbolický šek v hodnote 3 000 eur odovzal Ingrid Škropekovej z OZ Svetielko nádeje Martin Vlčko, člen predstavenstva a finančný riaditeľ SOFTIPu, ktorý povedal: „Uplynulý rok nebol jednoduchý pre nikoho z nás, no najviac asi ovplyvnil tých najzraniteľnejších. Aj preto sme sa rozhodli podporiť občianskej združenie Svetielko nádeje. Veľmi si vážime všetko, čo robia pre malých pacientov a ich rodiny, pre ktorých sú do slova a do písmena svetielkom nádeje. Nádeje, ktorú v ťažkých chvíľach života potrebujeme všetci najviac.“

 


Trinásť PC zostáv s monitormi a príslušenstvom sme darovali Základnej škole Moskovská v Banskej Bystrici, ktorá sa profiluje najmä v oblasti výučby cudzích jazykov a informatiky s dôrazom na zavádzanie moderných technológií do vyučovania. 

 

 

Použité a stále veľmi výkonné počítačové zostavy škola využije hlavne v rámci delených hodín informatiky a cudzích jazykov v novej učebni zriadenej na tento účel. Dúfame, že darované počítače deťom spríjemnia návrat do školských lavíc a pomôžu im pokračovať v úspešnom štúdiu. Veď ktovie, možno medzi malými študentmi informatiky sedia aj budúce programátorky a programátori či systémové inžinierky a inžinieri.

 


Ďalších dvanásť PC zostáv s monitormi a príslušenstvom si našlo svoju cestu cez Banskobystrický samosprávny kraj k študentkám a študentom Strednej odbornej školy pedagogickej v Lučenci. Použitú a stále dostatočne výkonnú techniku využije škola v rámci podpory vzdelávania.

 

 

Sme veľmi radi, že darované počítače pomôžu práve pri vzdelávaní budúcich pedagógov a sociálnych pracovníkov, ktorí sa rozhodli zasvätiť svoj život pomoci druhým. Stredná odborná škola pedagogická v Lučenci sa môže pochváliť tisíckami úspešných absolventov, medzi ktorých patrí aj autorka nezabudnuteľnej Danky a Janky, spisovateľka Mária Ďuríčková. Použitú a stále dostatočne výkonnú techniku škola využije v rámci podpory vzdelávania.

 


21. marca je Svetový deň Downovho syndrómu, ktorý sa už tradične spája s ponožkovou výzvou. Tento rok sa navyše niesol v znamení #CONNECT, ktoré symbolizuje spojenie. Aj naši zamestnanci sa aspoň na diaľku spojili a obuli si rozdielne ponožky, aby takto spoločne vyjadrili podporu ľuďom s Downovým syndrómom a ich rodinám. Šírením porozumenia a rešpektu k inakosti chceme pomôcť odstraňovať bariéry a predsudky, s ktorými sa ľudia s touto genetickou odchýlkou stále stretávajú. A pritom túžia len po spojení, akceptovaní a prijatí.

 

 


27. marca ľudia na celom svete symbolicky zhasínajú svetlá, aby tak oslávili a chránili to, čo máme spoločné – našu planétu. Aj my sme v tejto deň zhasli logo SOFTIP na budove Einsteinova BC v Bratislave, kde sídlime a vypnutá bola aj LED fasáda Europa BC v Banskej Bystrici, v ktorej zvyčajne pracuje viac ako stovka SOFTIPákov. Zároveň sme vyzvali našich zamestnancov, aby pozhasínali aj vo svojich domácnostiach a spoločne sme sa zamysleli nad tým, ako môžeme našej planéte pomôcť v našom každodennom živote. Lebo HODINA ZEME pre nás nie je len o zapojení sa túto jednu hodinu v roku.

 

Tento rok sme si kvôli pretrvávajúcej pandémii pripomenuli HODINU ZEME aj trochu inak. Spomienkou na chvíle, ktoré nám najviac chýbajú, keď sme mohli byť #spoluvprirode v období pred pandémiou. Zo všetkých sme vybrali fotky z našej jarnej bicyklovačky pre zamestnancov a priateľov SOFTIPu.

 


VIDEO SOFTIP 30

Aj váš hlas môže pomôcť

Hlasujte do 26. apríla 2021 za jeden z piatich projektov nezištnej pomoci, ktoré nominovali naši zamestnanci a rozhodnite, ako medzi nich rozdelíme 15 000 €. Navyše môžete vyhrať jednu zo skvelých cien, ktoré sme si pre vás pripravili ako naše poďakovanie za to, že vám záleží na tom, aby sa dobro šírilo.

Čo môžete vyhrať

 

Lenovo ThinkBook 14 G2

 

Tablet Samsung Galaxy Tab A7

 

Smartfón Samsung Galaxy A51

 

 

 

Ako hlasovať


Vyberte si projekt, ktorý vás najviac chytí za srdce a venujte mu svoj hlas. Dobre si to premyslite, lebo hlasovať je možné iba raz.

Hlasovanie prebieha od 26. marca do 26. apríla 2021. Pre hlasovanie je potrebné vyplniť všetky polia označené hviezdičkou.

Pravidlá hlasovania a súťaže hlasujúcich

Hlasovací formulár

Bezpečnostné overenie