Už 30 rokov
spolu meníme
vízie na realitu

SOFTIP oslavuje tridsiate výročie založenia tridsiatimi dobrými skutkami. A zapojiť ste sa mohli aj vy. Ďakujeme za viac ako 12-tisíc hlasov, ktoré rozhodli o tom, ktorý z nominovaných projektov získa našu najväčšiu podporu.

30 dobrých skutkov

Na spolupatričnosti dnes záleží viac, než kedykoľvek predtým. Aj preto sme sa rozhodli premeniť oslavu tridsiateho výročia na podporu tridsiatich dobročinných projektov.


Rodiny s chorými deťmi sú izolované aj v bežnom roku počas liečby, no teraz, v období COVID-19, je izolácia ešte citeľnejšia a prísnejšia. Vďaka finančnej podpore dokáže Svetielko nádeje prinášať deťom a rodinám na oddelenie to, čo potrebujú. 

Symbolický šek v hodnote 3 000 eur odovzal Ingrid Škropekovej z OZ Svetielko nádeje Martin Vlčko, člen predstavenstva a finančný riaditeľ SOFTIPu, ktorý povedal: „Uplynulý rok nebol jednoduchý pre nikoho z nás, no najviac asi ovplyvnil tých najzraniteľnejších. Aj preto sme sa rozhodli podporiť občianskej združenie Svetielko nádeje. Veľmi si vážime všetko, čo robia pre malých pacientov a ich rodiny, pre ktorých sú do slova a do písmena svetielkom nádeje. Nádeje, ktorú v ťažkých chvíľach života potrebujeme všetci najviac.“

 

 


Trinásť PC zostáv s monitormi a príslušenstvom sme darovali Základnej škole Moskovská v Banskej Bystrici, ktorá sa profiluje najmä v oblasti výučby cudzích jazykov a informatiky s dôrazom na zavádzanie moderných technológií do vyučovania. 

Použité a stále veľmi výkonné počítačové zostavy škola využije hlavne v rámci delených hodín informatiky a cudzích jazykov v novej učebni zriadenej na tento účel. Dúfame, že darované počítače deťom spríjemnia návrat do školských lavíc a pomôžu im pokračovať v úspešnom štúdiu. 

 

 


Ďalších dvanásť PC zostáv s monitormi a príslušenstvom si našlo svoju cestu cez Banskobystrický samosprávny kraj k študentkám a študentom Strednej odbornej školy pedagogickej v Lučenci. Použitú a stále dostatočne výkonnú techniku využije škola v rámci podpory vzdelávania. 

Sme veľmi radi, že darované počítače pomôžu práve pri vzdelávaní budúcich pedagógov a sociálnych pracovníkov, ktorí sa rozhodli zasvätiť svoj život pomoci druhým. Stredná odborná škola pedagogická v Lučenci sa môže pochváliť tisíckami úspešných absolventov, medzi ktorých patrí aj autorka nezabudnuteľnej Danky a Janky, spisovateľka Mária Ďuríčková. 

 

 


21. marca je Svetový deň Downovho syndrómu, ktorý sa už tradične spája s ponožkovou výzvou. Tento rok sa navyše niesol v znamení #CONNECT, ktoré symbolizuje spojenie. Aj naši zamestnanci sa aspoň na diaľku spojili a obuli si rozdielne ponožky, aby takto spoločne vyjadrili podporu ľuďom s Downovým syndrómom a ich rodinám. Šírením porozumenia a rešpektu k inakosti chceme pomôcť odstraňovať bariéry a predsudky, s ktorými sa ľudia s touto genetickou odchýlkou stále stretávajú. A pritom túžia len po spojení, akceptovaní a prijatí.

 

 


27. marca ľudia na celom svete symbolicky zhasínajú svetlá, aby tak oslávili a chránili to, čo máme spoločné – našu planétu. Aj my sme v tejto deň zhasli logo SOFTIP na budove Einsteinova BC v Bratislave, kde sídlime a vypnutá bola aj LED fasáda Europa BC v Banskej Bystrici, v ktorej zvyčajne pracuje viac ako stovka SOFTIPákov. Zároveň sme vyzvali našich zamestnancov, aby pozhasínali aj vo svojich domácnostiach a spoločne sme sa zamysleli nad tým, ako môžeme našej planéte pomôcť v našom každodennom živote. Lebo HODINA ZEME pre nás nie je len o zapojení sa túto jednu hodinu v roku.

 

 


30 kusov nábytku a príslušenstva sme darovali Základnej škole na Obrancov mieru v Detve. Kancelárske stoly, stoličky, poličky, vešiaky, počítačové kontajnery aj oddychové kreslá škola využije na vylepšenie a spríjemnenie svojich priestorov.

Pri reorganizácii nášho pracoviska v Detve sme sa rozhodli dať nadbytočnému nábytku druhú šancu. Náhoda chcela, aby šlo presne o tridsať kusov nábytku, ktoré sme darovali 3. základnej škole v Detve. Tip na konkrétnu školu nám dali zamestnanci nášho detvianskeho pracoviska.

 

 


VIDEO SOFTIP 30

Hlasovanie uzavreté. Ďakujeme

Viac ako 12-tisíc vašich hlasov rozhodlo o tom, v akom pomere rozdelíme 15 000 € medzi päť dobročinných projektov, ktoré nominovali naši zamestnanci. Momentálne prebieha verifikácia všetkých hlasov. Výsledky hlasovania zverejníme najneskôr do 26. mája 2021 a rovnako aj mená výhercov vecných cien, ktoré sme do súťaže venovali ako naše poďakovanie za to, že vám záleží na tom, aby sa dobro šírilo.

Kto sme?

Sme najväčší slovenský výrobca podnikových informačných systémov s najširším portfóliom IT produktov a služieb. Naše riešenia pomáhajú lepšie riadiť tisícky spoločností na Slovensku aj v zahraničí. Už 30 rokov.

Slovenská jednotka v oblasti podnikových IT


Najlepší implementačný partner SAP Business One


Trojnásobný Partner roka spoločnosti Microsoft


Výnimočná firma v kategórii Spoločenská zodpovednosť


VIDEO SOFTIP 30 ǀ Historické míľniky