Nakvapkali sme už 100 litrov. Máme za sebou 7. ročník SOFTIP KVAPKY KRVI

18.10.2022

„Zadarmo sme dostali, zadarmo dávame.“ Tak vystihol zmysel dobrovoľného darcovstva jeden z účastníkov SOFTIP KVAPKY KRVI. V banskobystrickom obchodnom centre EUROPA SC sme ju v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR (NTS SR) a ďalšími partnermi zorganizovali v piatok 7. októbra 2022.

 

Tri desiatky darcov (medzi nimi 4 darovali po prvýkrát v živote) sa postarali o prekonanie hodnoty sto litrov krvi za sedem ročníkov existencie tohto charitatívneho podujatia. Všetkým z celého srdca ďakujeme!

„Je to skvelý výsledok. No za ešte väčší úspech považujem fakt, že sa nám podarilo k darcovstvu priviesť 58 ľudí, ktorí s ním nemali žiadne skúsenosti. Verím, že mnohí z nich sa odvtedy o svoju krv pravidelne delia s ľuďmi, ktorí ju potrebujú pre zlepšenie svojho zdravia či dokonca záchranu života,“ povedal člen predstavenstva a finančný riaditeľ spoločnosti, Martin Vlčko.

Tohtoročná „Kvapka“ sa uskutočnila aj vďaka partnerom: Datalan, EUROPA BC, EUROPA SC, Merchyou, Terno, Svetielko nádeje a Hotel Patria. Každý darca dostal originálne tričko od Merchyou s potlačou „Pomoc mám v srdci“ a jeden z nich aj víkendový pobyt v Hoteli Patria na Štrbskom Plese.

 

 

Galéria