SOFTIP Trojkráľový večerný beh centrom Bystrice odbehlo takmer 900 bežcov

01.04.2022

Celosvetová pandémia posunula už po druhý rok po sebe termín konania tradičného Trojkráľového večerného behu v Banskej Bystrici. Termín v závere marca však prilákal množstvo nadšencov bežeckého športu, ktorí si nenechali ujsť jedinečnú možnosť behu po historickom centre mesta.

 

Presne 5 390 metrov dlhá trať večernými ulicami Banskej Bystrice prilákala v odloženom termíne na štart napokon 846 pretekárov.

 

 

Hneď štyria pretekári sa na tejto trati zmestili pod sedemnásť minút a prvá trojica bola dokonca v rozostupe ôsmich sekúnd. Prvý cieľovú pásku preťal Peter Ďurica z Run for Fun. Časom 16 minút a 31 sekúnd predbehol o päť sekúnd druhého Michala Mojžiša z AK Zdravie v pohybe Lučatín. Tretím mužom v cieli bol Peter Kováč z Run for Fun (0:16:39).

 

 

Spomedzi žien boli najrýchlejšie reprezentantky atletického klubu Zdravie v pohybe Lučatín. Prvá, v čase 18 minút a 41 sekúnd dobehla do cieľa Silvia Valová. O minútu po nej (0:19:54) prebehla cieľovou čiarou aj Kristína Resslová. Za rovných dvadsať minút prišla do cieľa na treťom mieste Lucia Pivarčiová.

Kompletné výsledky pretekov sú k dispozícii online.

 

 

Text: bbonline.sk
Foto & video: SOFTIP Trojkráľový večerný beh │ Facebook