Koronavírus a preventívne opatrenia

17.03.2020

V SOFTIPe citlivo vnímame vývoj situácie súvisiacej so šírením koronavírusu na Slovensku, a preto sme prijali mimoriadne preventívne opatrenia, ktoré sú v záujme ochrany zdravia našich zamestnancov a ich rodín, ako aj našich obchodných partnerov.

AKTUALIZOVANÉ 02. 06. 2020, 16:54

 

 

 

Od pondelka 16. marca 2020 pracuje väčšina zamestnancov spoločnosti SOFTIP z domu a pristúpili sme tiež k obmedzeniu osobného kontaktu. Jedna vec sa ale nemení. A to, že sme tu stále pre vás.

 

VYHLÁSENIE

Vyhlásenie spoločnosti SOFTIP o prijatých opatreniach a zabezpečení kontinuity činností spoločnosti v súvislosti s pandémiou koronavírusu COVID-19 (PDF, 481 KB)

 

CENTRUM PODPORY ZÁKAZNÍKOV

Našim zákazníkom odporúčame, aby nás prioritne kontaktovali prostredníctvom Centra podpory zákazníkov (CPZ). Na adrese cpz.softip.sk nájdete najaktuálnejšie informácie k softvérovým produktom vrátane možnosti stiahnutia novej verzie a sprievodnej dokumentácie. Zároveň tu môžete zaregistrovať svoj problém alebo otázku k používanému produktu a sledovať stav ich riešenia.

 

CALL CENTRUM

Od stredy 3. 6. 2020  je linka Call Centra opäť poskytovaná štandardným spôsobom na telefónom  čísle 048 4358 600 (resp. 02 205 701 15 pre SAP Business One).

 

OBMEDZENIE OSOBNÉHO KONTAKTU

V súvislosti s aktuálnou situáciou vám odporúčame uprednostniť využitie digitálnych technológií a prácu na diaľku. V prípade nevyhnutného osobného kontaktu si vás dovoľujeme informovať, že vstup do priestorov spoločnosti SOFTIP je povolený len s použitím ochranného rúška. 

 

ŠKOLENIA POKRAČUJÚ ONLINE

Dočasne sme zrušili všetky plánované osobné školenia a prechádzame na online semináre. Aktuálnu ponuku online seminárov nájdete v Kalendári školení. Podľa potreby vieme pre vás pripraviť aj individuálne online školenie na mieru presne podľa vašich požiadaviek. V prípade záujmu nás kontaktujte

 

MICROSOFT TEAMS

Na komunikáciu a spoluprácu na diaľku môžete využiť aplikáciu Microsoft Teams, ktorú Microsoft v týchto dňoch poskytuje zdarma. Microsoft Teams sú súčasťou balíka Office 365 alebo Microsoft 365. Preto, ak má vaša organizácia k dispozícii licenciu na tieto balíky, tak ich už automaticky máte. Stačí ich začať používať. V prípade, že Microsoft Teams ešte nemáte a chcete v tejto mimoriadnej situácii svojim zamestnancom zabezpečiť nástroje na spoluprácu z domu, môžete si ich zadarmo stiahnuť TU alebo nás kontaktujte.

 

SME K DISPOZÍCII NA ZABEZPEČENIE BEZPORUCHOVEJ PREVÁDZKY

Uvedomujeme si, že funkčné IT a komunikačné služby vo verejnom, ale aj súkromnom sektore potrebujeme viac ako kedykoľvek predtým. Preto sme spolu s ďalšími členmi IT Asociácie Slovenska zmobilizovali kapacity a plánujeme urobiť všetko, čo je v našich možnostiach pre to, aby Slovensko túto mimoriadnu situáciu zvládlo. Text vyhlásenia ITAS a zoznam spoločností, ktoré sa pod neho podpísali nájdete TU.

 

POMÁHAME PRI VYPLNENÍ VÝKAZU PRE PRIZNANIE FINANČNÉHO PRÍSPEVKU

Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR spustilo Prvú pomoc zamestnancom, podnikateľom a živnostníkom, ktorí môžu na adrese www.pomahameludom.sk požiadať o príspevok na udržanie zamestnanosti. Aby bol tento proces pre našich zákazníkov čo najjednoduchší a najrýchlejší, v aplikácii PAM informačného systému SOFTIP HR PLUS (resp. SOFTIP PROFIT PLUS) sme zapracovali nový formulár, ktorý umožňuje jednoduchým spôsobom vygenerovať údaje pre vyplnenie povinnej prílohy žiadosti „Výkaz pre priznanie finančného príspevku“.  Všetky súvisiace podrobnosti sú uvedené v Centre podpory zákazníkov (CPZ) v sprievodnom liste k aplikácii.