SOFTIP reklamným partnerom Cyklomaratónu Bratislava - Jasná 2017

08.06.2017

Cyklomaratón Bratislava - Jasná 2017 štartuje v sobotu, 17. júna 2017 zo Zlatých pieskov v Bratislave a končí v Jasnej pod Chopkom. Toto jedinečné podujatie určené pre amatérskych cyklistov sa pýši hneď viacerými výnimočnými prívlastkami - s 315 km trasou ide o žnajdlhší cyklomaratón, ktorý je vďaka sprievodu bezpečnostných a zdravotných zložiek zároveň žnajbezpečnejším. A keďže jeho trasa vedie tými najúchvatnejšími kútmi Slovenska, nepochybne patrí aj k tým žnajkrajším.

Foto: Cyklomaratón 2016

 

Tento rok je predsa len ešte o niečo výnimočnejší. Ide totiž už o jubilejný 25. ročník.  História cyklomaratónu sa začala písať v roku 1989 a na jej počiatku bola obyčajná stávka a vášeň pre cestnú cyklistiku zakladateľa Jozefa „Efu" Tótha. Prvý oficiálny cyklomaratón sa konal v roku 1992 a odvtedy si našiel mnoho priaznivcov. Z mnohých sa stali už „skalní" účastníci, ktorí sa s odhodlaním stavajú na štart rok čo rok. Medzi nimi aj zamestnanci a obchodní partneri spoločnosti SOFTIP.

„Nebudem hľadať paralely medzi naším IT svetom a cyklistikou. Áno, tak ako cyklomaratón Bratislava - Jasná aj SOFTIP už má za sebou štvrťstoročie existencie. Áno, aj my musíme z času na čas podať heroické výkony, snažíme sa udržať v sedle a prísť do cieľa. Ale dá sa to porovnávať s jazdou po krásnej krajine, s 315 kilometrami poctivého šliapania do pedálov, s tým povestným úsmevom spokojného cyklistu?“  hovorí Martin Vlčko, člen predstavenstva SOFTIPu.

Trasa Cyklomaratónu vedie z Bratislavských Zlatých pieskov rozmanitými úsekmi od roviny, cez náročnejšie horské stúpania a následné zjazdy až do cieľa v Jasnej pod Chopkom, kde na cyklistov čaká ten neopakovateľný pocit šťastia z podaného výkonu a hrdosti z prekonania seba samého. 

 

 

Foto: Cyklomaratón 2016

 

"Som rád, že sa SOFTIP aj tento rok rozhodol podporovať toto vynikajúce podujatie. Nie je to o peniazoch, nie je to o potrebe pochváliť sa marketingovou aktivitou vo výročnej správe. Je to o tom, ako sa vášeň jedného nadšenca premení v skvelú tradíciu, ktorá robí radosť mnohým ľuďom. Ten príbeh je pre nás silnou inšpiráciou. Pretože na jeho základe sa predsa len vynára jedna výborná paralela so svetom úspešného biznisu. Je to vášeň – bez nej nie je možné prísť do cieľa. Či už náročného IT projektu, alebo cyklomaratónu,"dodáva Martin Vlčko.

Ďalšie informácie o podujatí nájdete na stránke www.cyklomaraton.eu

 

Cyklomaratón Bratislava - Jasná 2016 AFTERMOVIE