SOFTIP partnerom Cyklomaratónu Bratislava - Jasná 2016

07.06.2016

Spoločnosť SOFTIP je opäť reklamným partnerom Cyklomaratónu Bratislava - Jasná. Jedinečné cyklistické podujatie určené pre všetkých milovníkov bicyklov odštartuje 18. júna 2016 zo Zlatých Pieskov v Bratislave a končí v Jasnej pod Chopkom.

 

V pozadí tejto výnimočnej športovej udalosti stojí aj impozantný príbeh dvoch cyklo-nadšencov. V roku 1989, počas nádherného jarného počasia, sa na Chopku lyžovali dvaja páni - Dušan Kvasnica a Jozef Tóth. Zrazu padla otázka: "Čo keby sme sa sem vybrali na bicykloch?" A Jozefovi viac nebolo treba. Ešte v ten deň vznikla stávka, a tá znela: "Dá sa táto trasa zvládnuť za 24 hodín?" Našli sa aj oponenti, ktorí tvrdili, že trasu o dĺžke okolo 290 km za dvadsaťštyri hodín je nemožné prejsť. A tak sa na štart prvého neoficiálneho ročníka postavili len štyria nadšenci.

Trasa viedla Považím a v ceste nestáli prevýšenia, iba dĺžka. Po obrovskom výkone, niekedy okolo desiatej večer, dorazila do cieľa iba dvojica - Jozef a Dušan. Stávkujúci, ktorí prehrali vyplatili svoje dlžoby k všeobecnej spokojnosti dvoch víťazov. Takúto podobu mal prvý neoficiálny ročník Cyklomaratónu.

Odvtedy je to už 27 rokov, a za tie roky prešiel Cyklomaratón niekoľkými zmenami, úpravami a vylepšeniami. Trasa vedie zo Zlatých pieskov cez rôzne diaľničné úseky, cesty I. a II. triedy, horským priechodom Donovaly až do Jasnej. Meria 315 km a tým je Cyklomaratón Bratislava - Jasná najdlhším amatérskym cyklistickým podujatím v SR.

Zdravie a bezpečnosť každého účastníka je na prvom mieste, preto ich počas jazdy sprevádzajú všetky bezpečnostné a záchranné zložky. Na účastníkov čakajú 3 zástavky, najdlhšia je zastávka na Donovaloch, kde sa posilnia teplým obedom, a doplnia si zásoby pitného režimu.

 

 

Hlavnou myšlienkou Cyklomaratónu nie je vyhrať, ale spoločná propagácia diaľkovej cyklistiky. Do podujatia sa zapojili viacerí reklamní partneri, ktorí si so svojimi zamestnancami trúfajú zdolať 315 kilometrovú trasu. Medzi nimi aj SOFTIP.

"Naša spoločnosť tento rok oslavuje 25. výročie svojho založenia. Veríme, že spojenie značky SOFTIP s podujatím s rovnako bohatou tradíciou a úžasnou atmosférou nám pomôže potvrdiť pozíciu slovenskej jednotky na trhu podnikových infromačných systémov“, hovorí Martin Vlčko, finančný riaditeľ a člen prestavenstva spoločnosti SOFTIP.

Bližšiu špecifikáciu trate a ďalšie informácie o podujatí nájdete na stránke www.cyklomaraton.eu