SOFTIP opäť rozširuje svoje kompetencie Microsoft

28.01.2016

SOFTIP získal už piatu kompetenciu v rámci partnerského programu spoločnosti Microsoft. K doterajším dvom Gold a dvom Silver statusom sa od začiatku roka môže pýšiť aj certifikátom Microsoft Silver Cloud Platform Partner. Ten je potvrdením vysokej kvality a bohatých skúseností v oblasti nasadzovania cloudových riešení na platforme Microsoft Azure.

 

„Každý takýto úspech pre nás znamená nielen ocenenie a prestíž smerom k našim zákazníkom, ale aj veľký záväzok pokračovať v ďalšom zvyšovaní úrovne našich služieb a produktov,“ povedal Ján Schwarz, technický riaditeľ spoločnosti SOFTIP.

Podmienkou na získanie kompetencie Microsoft Silver Cloud Platform bolo dosiahnuť stanovený počet zákazníkov Microsoft Azure a pozitívne zákaznícke referencie za posledných 12 mesiacov. Naviac experti SOFTIP museli úspešne zvládnuť certifikačné skúšky potvrdzujúce ich odborné vedomosti pri nasadzovaní technológií na platforme Microsoft Azure.

Tá ako otvorená a flexibilná cloudová platforma umožňuje vytvárať, hosťovať a škálovať aplikácie v internetovom prostredí. Medzi jej hlavné výhody patria minimalizácia nákladov na nákup a správu hardvéru, garantovaná bezpečnosť a otvorenosť voči operačným systémom, programovacím jazykom či zariadeniam. V neposlednom rade je plusom aj flexibilita – Microsoft Azure sa prispôsobuje potrebám používateľa a umožňuje mu platiť len za to, čo skutočne potrebuje. SOFTIP vďaka nasadeniu Office 365 na platforme Microsoft Azure v spoločnosti MEDUSA Group zvíťazil v roku 2015 v súťaži Microsoft Industry Awards.