Zo SOFTIPÁCKEJ KVAPKY KRVI vznikla pekná tradícia

10.11.2017

Viac ako 15 litrov najvzácnejšej tekutiny sa podarilo získať v banskobystrickej obchodnom komplexe Europa SC. Zaslúžilo sa o to presne 33 darcov a prvodarcov, ktorí sa zúčastnili druhého ročníka akcie SOFTIPÁCKA KVAPKA KRVI. O svoju krv sa prišli podeliť s tými, ktorí ju potrebujú na zlepšenie zdravia či dokonca záchranu života.

 

„Je to nielen vynikajúca dobročinná aktivita, ale aj veľmi účinná osveta a motivácia pre prvodarcov, medzi ktorých som sa vlani zaradil aj ja. Tento rok sa nám podarilo získať ďalších štyroch dobrovoľníkov, pre ktorých sa, verím, stane takáto pomoc pravidelným rituálom. V dnešnej uponáhľanej dobe sú práve podujatia ako je SOFTIPÁCKA KVAPKA KRVI jednou z možností, ako pritiahnuť k darcovstvu často veľmi zaneprázdnených kolegov, no možno aj náhodných okoloidúcich. Do našej dobročinnej akcie sa totiž mohol zapojiť každý, kto prejavil záujem,“hovorí Martin Vlčko, člen predstavenstva a finančný riaditeľ SOFTIPu .

Jeho slová potvrdzuje aj držiteľ Janského plakety Ján Štrba, tréner mladých futbalistov MFK Dukla Banská Bystrica. Podujatia sa zúčastnil náhodou vďaka tomu, že práve prechádzal okolo transfúznej jednotky umiestnenej pred supermarketom Terno. Ten bol jedným z partnerov akcie spolu s Europa Business Center Banská Bystrica a Europa Shopping Center Banská Bystrica. „Z každého darovania krvi mám dvojnásobne dobrý pocit. Nielen, že takto môžem pomôcť niekomu, kto to potrebuje, ale aj ja sám pociťujem zdravotné benefity z darovania,“ vysvetľuje Štrba.

Mobilnú transfúznu jednotku a odborný personál poskytla Národná transfúzna služba Slovenskej republiky. Hematológ a transfúziológ MUDr. Roman Múkera upozorňuje, že napriek rýchlemu a často až neuveriteľnému technologickému pokroku sa ľudskú krv zatiaľ nepodarilo ničím nahradiť. Stále je to tá najvzácnejšia tekutina.  „Darcovstvo je preto jedinečnou príležitosťou urobiť niečo tak šľachetné ako je záchrana ľudského života. A to je skutočne na nezaplatenie,“dodáva Roman Múkera.

 

Galéria

Ďakujeme všetkým darcom aj prvodarcom, ktorí prijali našu výzvu a prišli podporiť SOFTIPÁCKU KVAPKU KRVI 2017!