V SOFTIPe má zdravie zelenú: Deň zdravia 2018

28.09.2018

Keď sa pýtali Dalajlámu, čo ho na ľudstve najviac prekvapuje, odpovedal: „Ľudia. Pretože obetujú zdravie, aby zarobili peniaze. Potom obetujú peniaze, aby znovu získali zdravie." Je pravdou, že ako itéčkári prevažnú časť dňa strávime ťukaním do klávesnice za modrou obrazovkou počítača, na našom zdraví nám však naozaj záleží. Svedčí o tom opätovne veľký záujem zamestnancov spoločnosti SOFTIP o Zelený deň zdravia, ktorý sme pre nich pripravili v spolupráci s UNION zdravotnou poisťovňou.

Foto: SOFTIP

 

Zelený deň zdravia sa tentoraz uskutočnil v stredu, 26. septembra 2018 na pracovisku SOFTIP v Banskej Bystrici. Priamo v našich priestoroch mali zamestnanci k dispozícii tím zdravotníkov pripravený poskytnúť im základný prehľad o ich zdravotnom stave, informácie o rizikových faktoroch rôznych ochorení, ako aj o možnostiach ako ich znížiť. Počas pracovnej doby a bez zbytočného čakania si tak mohli dať zmerať krvný tlak, telesný tuk a BMI, zistiť cholesterol, kyselinu močovú, hemoglobín alebo glukózu v krvi, či si dať určiť svoju krvnú skupinu.

„Prekvapením tohto roka bolo zdravé občerstvenie z vegánskej reštaurácie Alanda, ktoré aj tých najväčších pochybovačov presvedčilo o tom, že zdravé jedlo môže byť aj mimoriadne chutné. Za všetko hovoria prázdne taniere,“ s úsmevom hovorí organizátorka podujatia, Eva Lobellová.

 

Eva Lobellová, Foto: SOFTIP

 

„Koľkokrát sme už počuli, že zdravie máme len jedno. V našej firme zamestnávame množstvo úspešných ľudí, ktorí pracujú so sofistikovanými technológiami, čo je psychicky i časovo veľmi náročné. Preto je starostlivosť o zdravie a kondíciu našich zamestnancov dôležitou súčasťou nášho fungovania," hovorí Martin Vlčko, finančný riaditeľ a člen predstavenstva SOFTIPu.

Významný podiel benefitov spoločnosti SOFTIP pre zamestnancov smeruje práve do tejto oblasti. Okrem zabezpečenia pitného režimu a príjemného pracovného prostredia s dostatkom zelene,  je to tiež nadštandardný príspevok na stravovanie (obedy takmer zadarmo), 5 dní dovolenky navyše, či flexibilný pracovný čas vrátane možnosti pracovať z domu.

 „Dlhodobo sa snažíme podporovať aj aktívny životný štýl našich zamestnancov, pre ktorých pravidelne organizujeme celofiremné teambuildingy zamerané na športovanie vrátane spoločnej bicyklovačky. A už pred niekoľkými rokmi sme pre nich vytvorili podmienky aj pre každodenné dochádzanie do práce na bicykli. Zelený deň zdravia je tak len ďalším dielikom tejto pestrej mozaiky,“ dodáva Martin Vlčko.

 

Galéria

Dni zdravia sú ucelené zdravotné akcie, ktoré organizuje UNION zdravotná poisťovňa so zameraním na edukáciu, prevenciu a osvetu. Zahŕňajú kombináciu prednášok a zdravotných testov a meraní s možnosťou konzultácie s lekárom priamo na pracovisku. Samozrejme nenahrádzajú komplexnú preventívnu prehliadku u lekára, dokážu však včas upozorniť na možné riziká ochorenia a zachrániť tak zdravie a možno aj život.