Trojkráľový večerný beh Bystricou s rekordnou účasťou aj výkonmi

08.01.2019

V nedeľu 6. januára 2019 sa v Banskej Bystrici uskutočnil jubilejný 8. ročník populárneho SOFTIP Trojkráľového večerného behu. V romantickom zimnom počasí sa na štart 5,39 km trate úvodného podujatia série Marathon BB Tour 2019 postavilo rekordných 1327 pretekárov.

 

 

Početná divácka kulisa videla nové traťové rekordy v mužskej i ženskej kategórii. U mužov dokonca hneď traja pretekári bežali rýchlejšie, ako bol doterajší rekordný čas  17 minút. Nové maximá zaknihovali Michal Mojžiš (16:38 min.) a Silvia Valová (18:31 min.). 

Podujatím sprevádzal a najrýchlejších na pódiu dekoroval moderátor Adam Lehocký. Nového majiteľa v žrebovaní o ceny našli elektrická kolobežka i špičková akčná kamera, ktorú venoval titulárny partner podujatia, spoločnosť SOFTIP.

 

 

 

 

Z pohľadu organizátora hodnotím tento ročník SOFTIP Trojkráľového večerného behu veľmi pozitívne. Preteky prebehli bez problémov a kolízií. Som rád, že sa nevyskytli žiadne zranenia. Tento rok sme prekonali účastnícky rekord, pretože na štarte bolo 1327 pretekárov. Tým, že nám vyšlo dobré počasie, boli podmienky na trati pre beh ideálne. Účastníkom sa podarilo prekonať traťové rekordy u mužov aj u žien. Aj do budúcnosti chceme zachovať tento koncept podujatia, pretože je spoľahlivý a overený. Teší ma silná divácka kulisa, ktorá prichádza každý rok podporiť svojich favoritov,“ za organizátorov Marathon BB sa k pretekom vyjadril Miroslav Štrba.

Reportáž TV Hronka

Výsledky hlavných kategórií:

MUŽI
1. MOJŽIŠ Michal, SVK BB trenertea 16:38 min.
2. KOVÁČ Peter, SVK Run For Fun + 00:05 min.
3. OBERGRIES Boris, SVK New-wave multisport +00:07 min.


ŽENY
1. VALOVÁ Silvia, SVK ZVP Lučatín 18:31 min.
2. LOVRANTOVÁ Katarína, SVK Salomon Team +00:58 min.
3. FAŠUNGOVÁ Petra, SVK VŠC Dukla BB + 1:21 min.


Kompletné výsledky nájdete na https://sportsofttiming.sk/sk/race/overview/3784