Tretí ročník internej súťaže SOFTIP AWARDS priniesol zmenu

21.06.2018

Dámy a páni, predstavujeme Vám víťazov SOFTIP AWARDS 2017 v kategórii Osobnosť a Projekt roka.

 

Osobnosťou SOFTIPu za rok 2017 sa stala Jana Medveďová, ktorá hneď svoju prvú nomináciu pretavila do jednoznačného víťazstva a na vrchole tak po dvoch rokoch vystriedala Mareka Sedliaka.

„Bez Janky by to v SOFTIPe vôbec, ale že vôbec nebolo ONO. Je tým pravým stmeľovačom kolektívu, ktorý občas myslí viac na druhých ako na seba. Vždy vymyslí niečo, čo nám urobí tú pravú psychohygienu a zábavu. Myslím si, že je človek na správnom mieste, ktorý robí svoju prácu so zanietením. Čo si na nej vážim je, že keď nemá niečo na 100% tak nejde spať a zahryzne sa do toho kým to nemá v detailoch hotové,“ povedal Martin Vlčko, člen predstavenstva a finančný riaditeľ spoločnosti.

Jana zodpovedá v SOFTIPe za marketingovú komunikáciu, korporátnu identitu a PR. Zastrešuje prácu s médiami. Organizuje vybrané eventy a reklamné kampane, prevažne v spolupráci so strategickými partnermi Microsoft a SAP. Taktiež sa venuje charitatívnym projektom.

 

 

Víťazstvo v kategórii Projekt roku 2017 obhájil tím kompetenčného centra Infraštruktúrne služby pod vedením Jána Schwarza. Tentokrát však zabodovali s projektom nasadenia Office 365 v siedmich krajinách Erste Group.

„Toto nebol bežný projekt. Toto dokonca nebol ani projekt, aký sa podarí raz za čas. Sedem bánk v siedmich krajinách, jedna veľká nadnárodná banková skupina a SOFTIP ako dodávateľ. To je skutočne unikátna situácia. Aj keby sa už nezopakovala, odniesli sme si z nej obrovské odborné aj manažérske skúsenosti. A predovšetkým – uspeli sme,“ hovorí Ján Schwarz, technický riaditeľ spoločnosti a zároveň šéf projektu.

 

 

Tretí ročník SOFTIP AWARDS 2017 priniesol aj novinku. Kategória Projekt roka sa rozšírila a k hlasu ľudu pribudol aj hlas poroty. Kým v prvom prípade si víťaza odhlasovali SOFTIPáci, v druhom prípade určila ocenenie odborná porota. Tá v zložení redakcií časopisov Touch IT, IT Systems a PC Revue vybrala víťazný projekt, ktorým sa stalo nasadenie komplexného IS na báze SAP Business One.

„Jde o projekt, který je názornou ukázkou schopností SOFTIPu implementovat informační systém SAP Business One a integrovat jej s dalšími aplikacemi, ať už vlastními nebo třetích stran tak, aby výsledné řešení pokrylo velmi široké spektrum obchodních i výrobních procesů podniku,“ konštatoval šéfredaktor IT  Systems, Lukáš Grásgrúber.

„Taktiež sme sa pozreli na náročnosť prispôsobenia systému pre požiadavky klienta na mieru a myslíme si, že tento projekt bol opäť mierne náročnejší, nakoľko implementácia bola v rámci odvetví v rámci podniku Attack,“ zdôvodnil rozhodnutie poroty Ondrej Macko, šéfredaktor časopisu Touch IT.

Všetkým oceneným srdečne gratulujeme a nezabúdame ani na tých, ktorí ostali „bez víťazstva“. Veľké uznanie patrí všetkým finalistom, ktorí svoje zanietenie pre prácu a osobné nadšenie pretavili na nomináciu byť medzi najlepšími.