SOFTIP TROJKRÁĽOVÝ VEČERNÝ BEH otvoril rok Európskeho mesta športu

11.01.2017

Ani mrazivé počasie neodradilo viac ako 800 bežcov zabehnúť si tradičné podujatie, ktoré v Banskej Bystrici štartuje bežeckú sezónu pod hlavičkou Marathon BB Tour. Podujatie otvoril koncert speváčky Katky Knechtovej. Po ňom si primátor mesta Banská Bystrica Ján Nosko prebral od primátora Košíc Richarda Rašiho symbolickú štafetu, ktorou v Banskej Bystrici otvoril rok Európskeho mesta športu 2017.

Foto: Stanislav Duraj, video: Martin Potančok, BBonline.sk

 

Po slávnostnom otvorení a krátkom príhovore člena predstavenstva generálneho partnera, spoločnosti SOFTIP, Martina Vlčka už nasledoval beh, ktorého sa zúčastnil aj olympijský víťaz v chôdzi Matej Tóth či primátor Banskej Bystrice Ján Nosko.

Víťazom z pomedzi 818 pretekárov sa stal Matúš Verbovský (Atléti BS). Ten zabehol trať dlhú 5 390 metrov za 17 minút a 45 sekúnd. Na druhom a treťom mieste skončili Peter Kováč a Jakub Mészáros, ktorí stratili na víťaza jednu, resp. šesť sekúnd. Spomedzi žien bola najrýchlejšia Petra Fašungová z VŠC Dukla Banská Bystrica s časom 18 minút a 50 sekúnd pred Silviou Valovou a Luciou Kovalančíkovou.

Kompletné výsledky sú k dispozícii na stránke sportsofttiming.sk.

Článok bol prevzatý z portálu BBonline.sk