SOFTIP PROFIT PLUS prešiel modernizáciou. Zákazníkov oslovuje novým dizajnom a funkciami

28.10.2014

Jeden z najobľúbenejších komplexných ERP systémov na Slovensku dostal novú tvár. Vývojári SOFTIP PROFIT PLUS ho posunuli na vyššiu úroveň funkčnosti a užívateľskej prívetivosti tak, aby bol ešte kvalitnejším a komfortnejším nástrojom pre súčasných aj nových používateľov. Medzi najdôležitejšie zmeny patria modernejší vzhľad, jednoduchšie ovládanie, komfortnejšia práca s dátami či nové možnosti vizualizácie údajov. Jeho distribúcia zákazníkom sa začala tento týždeň.

 

V praxi to znamená prehľadné dlaždicové usporiadanie sekcií a aplikácií, ktoré sú v jednotlivých sekciách umiestnené. Z jednej aplikácie Centrál je možné spustiť všetky ostatné nainštalované aplikácie, a to len raz. Zabraňuje sa tým ich duplicitnému otváraniu. Každý používateľ si môže definovať aj svoje obľúbené aplikácie a akcie a má aj pohodlný prístup k ich histórii. Zrýchlenie a uľahčenie orientácie umožňuje strom s akciami, ktorý je viditeľný vo všetkých aplikáciách. Z každej z nich teda možno spúšťať ľubovoľnú inú aplikáciu a evidenciu v nej.

Ani úplný začiatočník nebude mať s inovovaným SOFTIP PROFIT PLUS problémy. Napomáha tomu nový dizajn podporujúci prvky dobre známe z Excelu (napríklad ukotvenie stĺpca či zvýrazňovanie zvolených buniek a riadkov) a viaceré možnosti filtrovania dát. Pribudol aj nový štýl „SOFTIP“, ktorý je vzdušnejší, bez 3D efektov a oddeľujúcich čiar. Na odlíšenie a oddelenie jednotlivých oblastí sa používajú farebné plochy. Ikony sú čiarové a jednofarebné.
Vývojári pripravili pre zákazníkov aj viacero možností filtrovania dát. Filtrovací riadok nad zoznamom údajov v okne umožňuje kombinovať výber údajov podľa rôznych kritérií. Viditeľnosť riadka s filtrom si pre každé okno program pamätá. Prehľadne v grafickej podobe si dokáže používateľ pozrieť aj tok dokladov súvisiacich s obchodným prípadom spolu s ich vzájomnými väzbami.

Veríme, že zákazníci ocenia aj novú funkčnosť pre podporu tvorby grafov, ktoré názorne prezentujú vývoj v rámci zvolených údajov. Špeciálne pre riadiacich pracovníkov sú určené manažérske prehľady. Poskytujú dáta, ktoré v štandardnej evidencii nie sú prístupné. Nezabudlo sa ani na zmeny v obľube zobrazovacích jednotiek – SOFTIP PROFIT PLUS teraz plne podporuje aj širokouhlé monitory.

„SOFTIP PROFIT PLUS je vlajková loď našej ponuky a preto jeho rozvoju venujeme neustálu pozornosť. Teraz sme sa zamerali na pohodlie našich zákazníkov. Aj najdokonalejší nástroj nabitý funkciami si ťažko získa obľubu, ak sa komplikovane ovláda. Najnovšia verzia SOFTIP PROFIT PLUS je v tomto smere na vyššej úrovni a verím, že si získa ešte väčšiu obľubu, ako tomu bolo doteraz,“ povedal Ing. Radovan Bálent, člen predstavenstva a riaditeľ divízie SME spoločnosti SOFTIP.

Viac informácií o SOFTIP PROFIT PLUS