SOFTIP pomáha svojou kvapkou krvi aj počas pandémie

05.11.2020

Potreba krvi je veľká. Nevyberá si čas ani miesto. Len na Slovensku sa každoročne spotrebuje približne 180 000 transfúznych jednotiek, celosvetovo je to až 26,5 milióna jednotiek krvných zložiek. V dôsledku pretrvávajúcej mimoriadnej situácie spôsobenej koronavírusom však výrazne poklesol počet darcov, čo sa prejavilo zníženými krvnými zásobami. Situácia je vážna.


Aktívny postoj preto zaujala spoločnosť SOFTIP, ktorá na prelome októbra a novembra už niekoľko rokov organizuje dobrovoľné darovanie krvi. A hoci sa SOFTIP KVAPKA KRVI tentoraz v súvislosti s pandémiou koronavírusu Covid-19 nemohla uskutočniť formou mobilného odberu v Europa SC v Banskej Bystrici, SOFTIP našiel spôsob ako darovanie krvi podporiť aj počas mimoriadnej situácie. K tomuto dobrovoľnému a šľachetnému činu vyzval svojich zamestnancov aj ostatnú širokú verejnosť a mobilný odber vystriedal osobný.

V priebehu posledných dvoch októbrových týždňov tak mali ľudia možnosť osobne darovať krv na ktoromkoľvek pracovisku Národnej transfúznej služby po celom Slovensku. Popri dobrom pocite, že pomáhajú druhým ľuďom boli motivovaní aj hodnotnými cenami.

Výhercom víkendového pobytu pre 2 osoby v sieti hotelov Tatry Mountain Resorts sa stala Barbora B. z Banskej Bystrice a prenosný reproduktoru JBL Charge 4 získal Marek Š., z Liptovského Mikuláša. 

„Výhercom srdečne gratulujeme a ďakujeme všetkým darcom za podporu a za to, že v dobrovoľnom odbere krvi vidia zmysel,“ povedal Martin Vlčko, člen predstavenstva a finančný riaditeľ SOFTIPu. „Zároveň chceme vyzvať všetkých, ktorí môžu darovať krv, aby neváhali a urobili tak, pretože pacienti sú na krv odkázaní bez ohľadu na okolnosti, aj v čase pandémie. Zdravie nie je samozrejmosť.“