Pohár Filipa Polca pre detské domovy s podporou SOFTIPu

22.08.2017

Ako nájsť nového majstra sveta? Recept je jednoduchý – spojte dvojnásobného svetového šampióna v Citydownhill Filipa Polca a množstvo detí z detských domovov. Presne to sa stalo v Tajove pri Banskej Bystrici na augustovom podujatí SOFTIP PUMPTRACK.

Filip Polc a Silvia Hajdáková (SOFTIP) s deťmi , Foto: SOFTIP

 

Slovensko sa môže pochváliť vynikajúcimi cyklistami a Filip je jedným z nich. O jeho pohár súťažili mladí športovci na špeciálnej dráhe "pumptrack". Je ideálna na zdokonaľovanie sa v udržiavaní rovnováhy, v zlepšovaní zručnosť jazdy a sebadôvery, nehovoriac o zvyšovaní celkovej kondície. Pomocou pohybov hore a dolu jazdci na dráhe „pumpujú“ a tým namiesto šliapania do pedálov poháňajú kolesá. Pumptrack je však vhodný aj pre korčuliarov, jazdcov na kolobežkách alebo skejtbordoch.

„Na bicykloch jazdím od raného detstva. Ako 4-ročný som začínal s trialom, neskôr som pretekal BMX. Tu som sa naučil ovládať svoj bike vo väčšej rýchlosti, prekonávať prekážky a prechádzať zákruty. Získal som tak všetky potrebné návyky, ktoré som neskôr zužitkoval aj pri ďalších disciplínach a čerpám z nich dodnes,”vysvetľuje Filip. 

 

SOFTIP PUMPTRACK , Foto: Pumptrack Slovakia

 

O Filipove skúsenosti sú teraz bohatší aj účastníci SOFTIP PUMPTRACK, ktorí okrem pretekania na trati mali možnosť diskutovať s týmto špičkovým športovcom, získať jeho autogram či naučiť sa aj mnohé zručnosti potrebné pre starostlivosť o svoj bicykel. 

 

SOFTIP PUMPTRACK , Foto: Pumptrack Slovakia

 

„Je to milá skúsenosť, mať možnosť pracovať s deťmi, ktorým život nadelil neľahký príbeh hneď od začiatku. Na druhej strane mi deti ukázali svoj pohybový talent a chuť do života a neskôr aj odvahu popasovať sa so súpermi v pretekoch. Verím, že sme  vďaka SOFTIPu a Pumptrack Slovakia  niečomu praktickému priučili aj tieto znevýhodnené deti,"hovorí Filip.

 

SOFTIP PUMPTRACK , Foto: SOFTIP

 

„Bola to vynikajúca akcia a som rád, že si to deti z detských domovov naplno užili. Veríme, že ich to bude motivovať a športovanie sa stane samozrejmou súčasťou ich života. A kto vie – možno sme v Tajove stretli nového Filipa Polca, Lenku Ilavskú či Petra Sagana,“ dodáva Dušan Guldan, predseda predstavenstva a výkonný riaditeľ SOFTIPu.

 

 

SOFTIP PUMPTRACK , Foto: Pumptrack Slovakia