Ďalší skok v hodnotení partnerov Microsoft

17.12.2015

Spoločnosti SOFTIP stačilo pol roka na to, aby po pridelení statusu Microsoft Silver Cloud Productivity Partner dosiahla najvyššiu možnú kompetenciu a stala sa Microsoft Gold Cloud Productivity Partnerom.

 

Podmienkou na získanie kompetencie bolo získať stanovené množstvo používateľov riešenia Office 365 a doložiť aspoň päť pozitívnych zákazníckych referencií. Vďaka jednej z nich, a to nasadeniu Office 365 na platforme Microsoft Azure v spoločnosti MEDUSA Group, zvíťazil SOFTIP tento rok aj v súťaži Microsoft Industry Awards.

“Spoločnosti SOFTIP sa podarilo splniť náročné požiadavky na získanie kompetencie Cloud Productivity a v rámci tejto kompetencie sa kvalifikovať na úrovni Gold. Úroveň Gold predstavuje najvyššie ocenenie partnera v rámci spolupráce so spoločnosťou Microsoft. Spoločnosť SOFTIP sa musela do danej kompetencie kvalifikovať, t. j. musí okrem iného zamestnávať certifikovaných odborníkov na Microsoft technológie a preukázať svoju odbornosť v úspešne realizovaných projektoch, tak, aby bola schopná plne uspokojiť požiadavky zákazníkov a garantovať kvalitu ktorú Microsoft od takto certifikovaných partnerov očakáva a svojim klientom garantuje. Túto kompetenciu sa na Slovensku podarilo dosiahnuť zatiaľ len dvom partnerom,“ povedal Tibor Koleják, obchodný riaditeľ pre malé a stredné podniky a partnerskú spoluprácu spoločnosti Microsoft Slovakia.
 
SOFTIP je držiteľom viacerých certifikátov od popredných svetových spoločností. Partnerom Microsoftu na úrovni Gold od roku 2005 a ako jediný na Slovensku má aj najvyššiu kompetenciu Microsoft Gold Partner for Communications. Najnovšie ocenenie je dôkazom vysokého štandardu služieb aj v oblasti cloudových technológií, ktoré predstavujú jeden z najdôležitejších trendov na trhu podnikových informačných technológií.
 
Microsoft Office 365 sú cloudové služby poskytované spoločnosťou Microsoft, ktoré v sebe spájajú známe prostredie klasických aplikácií balíka Microsoft Office (ako Word, Excel, PowerPoint...) a elektronickú poštu, zdieľané kalendáre, okamžité správy, videokonferencie, či úložisko dokumentov.