Copilot pre Microsoft 365 je už k dispozícii pre všetky firmy. Aké sú možnosti?

23.01.2024

Copilot pre Microsoft 365 je najnovší nástroj spoločnosti Microsoft poháňaný AI, ktorý mení spôsob práce s aplikáciami a službami Microsoft 365 - ako sú Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Teams, či OneNote.

 

Oficiálne bol predstavený v marci 2023 a odvtedy prešiel rôznymi testovaniami a vylepšeniami. V lete ho Microsoft sprístupnil vybraným zákazníkom v rámci programu Early Access. Od novembra 2023 mohli Copilot pre Microsoft 365 začať používať firemní zákazníci s minimálnym počtom 300 licencií. A dnes máme pre vás skvelú správu. Copilot pre Microsoft 365 je konečne k dispozícii pre všetkých zákazníkov bez ohľadu na veľkosť ich organizácie.

 

 

Čo to presne znamená?


Microsoft v týchto dňoch oznámil 3 zásadné novinky, ktoré sa týkajú služby Copilot pre Microsoft 365:

  • Ruší sa minimálny počet 300 licencií, ktoré boli potrebné pre jeho nákup.

  • Copilot pre Microsoft 365 si už môžu objednať aj zákazníci Office 365 E3 a E5 (predtým bola podmienkou licencia Microsoft 365).

  • Copilot pre Microsoft 365 sa stal široko dostupným aj pre malé a stredné firmy, ktoré majú licenciu Microsoft 365 Business Standard alebo Microsoft 365 Business Premium, a to za 30 USD za používateľa / mesiac.

 

Copilot pre Microsoft 365 si môžete objednať prostredníctvom siete partnerov Microsoft s označením Cloud Solution Provider (CSP), vrátane SOFTIPu.

Získate v ňom inteligentného asistenta, ktorý vás bude sprevádzať pri všetkých vašich pracovných činnostiach - od e-mailov, cez meetingy, konverzácie, tvorbu dokumentov až po web. Takže či už chcete zhrnúť správy, ktoré vám prišli počas dovolenky, alebo sa potrebujete rýchlo zorientovať v priebehu stretnutia, ku ktorému ste sa pripojili až v polovici, Copilot pre Microsoft 365 je navrhnutý tak, aby vás podporil počas celého vášho dňa.

 

 

 

 

Začínate sa v tých Copilotoch už trošku strácať?


Ani sa vám nečudujeme. Ďalšou ohlásenou novinkou je totiž nový produkt, ktorý Microsoft uvádza pod názvom Copilot Pro. A to je tých Copilotov ešte viac. Ale poďme pekne po poriadku.

Okrem už dvoch spomínaných je tu ešte samotný Copilot, ktorý možno poznáte pod jeho pôvodným názvom Bing Chat. Ide v podstate o chatbota - podobne ako ChatGPT, ktorý pomáha vyhľadávať a vytvárať obsah (písať texty, či kresliť obrázky) na základe informácií dostupných na internete. K dispozícii je bezplatne a dokonca už aj v mobilnej aplikácii.

Copilot Pro, ktorý Microsoft uvoľnil pre individuálnych používateľov za 20 USD mesačne k nemu navyše ponúka funkcie Copilota aj v aplikáciách Microsoft Office.

 

Zdroj: Microsoft Blog

 

Tým zoznam Microsoft Copilotov ešte ani zďaleka nekončí. Preto ak vás táto téma zaujíma, odporúčame vám sledovať firemný profil SOFTIP na LinkedIne, kde sa jej budeme podrobnejšie venovať.

Viac informácií k tomuto článku nájdete na Microsoft Blogu, prípadne sa nás neváhajte opýtať.