SOFTIP Trojkráľový večerný beh s rekordnou účasťou

12.01.2015

Rekordný počet nadšencov pohybu sa postavil na trať 4. ročníka tradičného SOFTIP Trojkráľového večerného behu. Podujatie, ktoré každoročne štartuje bohatú sezónu pretekov Marathon BB Tour tak rok po roku naberá na obľúbenosti a stáva sa prestížnou udalosťou pre najširšiu športujúcu verejnosť. Nebolo tomu inak ani 6. januára 2015, o čom svedčí i obdivuhodný účastnícky rekord.

V úvode programu boli dekorovaní najúspešnejší pretekári seriálu Marathon BB Tour 2014. Po krátkom príhovore primátora Banskej Bystrice Jána Noska a člena predstavenstva generálneho partnera, spoločnosti SOFTIP, a. s., Martina Vlčka, zaznel štartovný výstrel a do nočných ulíc sa rozbehlo 875 bežcov.

S atraktívnou 5,4 km traťou zasneženým centrom Banskej Bystrice si najrýchlejšie poradili Martin Ďurec (Slávia STU, 18:02) medzi mužmi a Petra Fašungová (VŠC Dukla BB, 19:18).

Každý jeden účastník, ktorý prebehol cieľom, získal spomienkovú medailu, ktorá je súčasťou kolekcie 9 kusov, z ktorých je možné poskladať reliéf s logom Marathon BB Tour. Do zbierky pribudne každému, kto absolvuje všetkých 9 bodovaných podujatí multišportovej série v sezóne 2015.

V mrazivom počasí čakal v cieli na každého pretekára horúci novoročný punč. Novinkou pri zabezpečení komfortu boli šatne a sociálne zázemie priamo v priestore štartu.

Kompletné výsledky SOFTIP Trojkráľového večerného behu sú lokalizované na stránke podujatia.