Medzinárodný strojársky veľtrh predstavil budúcnosť priemyslu

21.10.2019

Roboty, internet vecí, virtuálna simulácia, či riadenie pomocou umelej inteligencie - 61. ročník MSV potvrdil masívny nástup digitálnych technológií do priemyselnej praxe. Všetky kryté plochy brnenského výstaviska boli vypredané a najväčším stredoeurópskym veľtrhom žilo celé mesto. Viac ako 81 tisíc návštevníkov si za päť dní pozrelo expozície 1 662 vystavovateľov z 30 krajín sveta, medzi ktorými nechýbala ani tá naša.

 

 

Hlavnou témou tohtoročného MSV bola štvrtá priemyselná revolúcia Priemysel 4.0 a Digitálna továreň 2.0. Práve digitálnej transformácii výroby sme sa venovali aj v expozícii spoločnosti SOFTIP, kde sme predstavili najnovšie informácie z oblasti softvérových riešení pre technickú prípravu výroby (TPV), ako neoddeliteľného kroku medzi návrhom výrobku a jeho produkciou.                            

 

 

 

 

Naším najvýznamnejším riešením v tejto oblasti je špecializovaný informačný systém SOFTIP MONACO, ktorý v ČR nie je neznámym produktom. Ako úspešný nástupca riešenia SYSKLASS predstavuje technický informačný systém novej generácie. Automatizuje operácie, zvyšuje kvalitu a presnosť produkcie, šetrí čas i peniaze. Systém SOFTIP MONACO má za sebou viac ako 50 úspešných implementácií v Čechách i na Slovensku, Poľsku a Holandsku.

 

 

 

 

O mimoriadnom záujme o digitalizáciu technickej prípravy výroby svedčí aj vysoká návštevnosť našej expozície v pavilóne P. V stánku SOFTIP boli okrem našich odborných konzultantov po celý čas k dispozícii aj zástupcovia našej partnerskej firmy, spoločnosti CAD Studio, s ktorou SOFTIP len prednedávnom ohlásil užšiu spoluprácu. 

CAD Studio je najväčším dodávateľom CAD/PDM produktov Autodesk na českom a slovenskom trhu. Ponúka teda produkty úzko spolupracujúce so systémami akým je SOFTIP MONACO. Spoločné zdieľanie skúseností a odborného know how tak bolo logickým vyústením našej dlhoročnej spolupráce, ktorá prináša ideálnu kombináciu kvalitných riešení pre všetky strojárske podniky.

 

 

 

 

Radi by sme touto cestou ešte raz poďakovali všetkým našim hosťom za návštevu expozície SOFTIP na MSV 2019. Tešíme sa na stretnutie pri ďalších spoločných projektoch!

 

Text a foto: SOFTIP
Zdroj: bvv.cz/msv