SOFTIP KVAPKA KRVI opäť pritiahla pravidelných aj nových darcov

14.10.2021

S ročnou prestávkou zavinenou pandémiou, ale inak v starom dobrom formáte. SOFTIP v spolupráci s Národnou transfúznou službou SR (NTS SR) opäť zorganizovali podujatie SOFTIP KVAPKA KRVI ako príležitosť pre všetkých, ktorí chcú darovať najvzácnejšiu tekutinu. Za šesť ročníkov sa ich v banskobystrickom obchodnom centre Europa SC nazbieralo 235, z toho pre 54 to bolo prvé stretnutie s odberným tímom NTS v živote.

 

„V internom kalendári SOFTIP máme viacero podujatí, ktoré už majú svoju tradíciu.  V rámci aktivít, na ktorých sa podieľame má SOFTIP KVAPKA KRVI svoje výnimočné miesto. Samozrejme aj preto, že darovať krv je skvelý počin, za ktorým je tiež vidieť reálny výsledok. V prípade SOFTIP KVAPKY KRVI sa nám podarilo za jej existenciu nazbierať viac ako 100 litrov tejto najvzácnejšej tekutiny. Mám tiež radosť, že sa nám každoročne darí motivovať viacerých prvodarcov. Tentoraz ich bolo 16 a pevne verím, že im odhodlanie pomáhať ľuďom v ohrození života vydrží,“ povedal Martin Vlčko, člen predstavenstva a finančný riaditeľ spoločnosti SOFTIP.

Po vlaňajšku, kedy reálne podujatie musela nahradiť len výzva na darovanie krvi v ktoromkoľvek stredisku NTS, sa tohtoročná „Kvapka“ uskutočnila aj vďaka partnerom: Terno, Merchyou, TMR, Svetielko nádeje, DM, fusakle, Europa BC a Europa SC. Ako forma poďakovania sa všetci zúčastnení mohli zapojiť aj do losovania o víkendový pobyt pre dve osoby od spoločnosti TMR.

 

Galéria

Foto: Erika Plávková, SOFTIP