Slovenská IT firma získala ocenenie v konkurencii z celého sveta

27.06.2024

SOFTIP sa stal finalistom globálnej súťaže Microsoft Partner of the Year 2024. Tento mimoriadny úspech dosiahla slovenská IT firma v kategórii Modern Workplace for Frontline Workers, kde sa zaradila do top trojky celosvetovo najlepších partnerov softvérového gigantu Microsoft. Stalo sa tak hneď pri jej prvej účasti v tejto súťaži, v ktorej bojovalo viac ako 4 700 nominovaných projektov.

 

„V našom biznise je to výsledok podobného rangu, ako keď by v kinematografii nominovali slovenský film na Oscara,“ hovorí Ján Schwarz, CTO a riaditeľ divízie Cloud Enterprise Solutions (CES) spoločnosti SOFTIP. „Sme veľmi hrdí na našich 5 víťazstiev v regionálnych kolách Microsoft Partner of the Year, no stať sa finalistom v konkurencii firiem z celého sveta je niečo doslova neuveriteľné.“

 

 

 

 

SOFTIP uspel v kategórii, ktorá hodnotí projekty riešiace potreby pracovníkov v tzv. prvej línii – čo sú viac ako dve miliardy ľudí, ktorí pracujú na pozíciách zameraných na služby v odvetviach ako sú maloobchod, zdravotníctvo, štátna správa,  cestovný ruch, výroba apod.

Miestenku medzi finalistami si SOFTIP vyslúžil projektom implementácie technológií Microsoft 365 v Penta Hospitals International (PHI) pre 3 krajiny v CEE regióne. Nielen, že zmenila technickú infraštruktúru zákazníka, ale priniesla aj revolúciu v komunikácii, spolupráci a produktivite pracovníkov prvého kontaktu, čo v konečnom dôsledku viedlo k zlepšeniu starostlivosti o pacientov siete 34 nemocníc, 31 ambulancií a 26 zariadení dlhodobej starostlivosti. PHI v troch krajinách zamestnáva viac ako 20-tisíc zamestnancov.

 

 

Ján Schwarz, CTO a riaditeľ divízie CES, SOFTIP

 

SOFTIP je päťnásobný držiteľ ocenenia Microsoft Partner of the Year pre Slovensko a aktuálny ocenený Finalista súťaže Microsoft Partner of the Year v kategórii Modern Work - Modern Workplace for Frontline Workers. Patrí medzi lídrov pre Microsoft Cloud v stredoeurópskom regióne.

Ako Microsoft Solutions Partner disponuje piatimi designáciami a piatimi rozšírenými špecializáciami.