Predstavujeme víťazov SOFTIP AWARDS

07.07.2023

Ôsmy ročník internej súťaže najvýraznejších osobností a najzaujímavejších projektov za minulý rok pozná svojich víťazov. Rozhodli o nich zamestnanci spoločnosti na celofiremnom stretnutí vo Vyhniach.

 

Osobnosťou SOFTIPu za rok 2022 sa stala vyštudovaná ekonómka a skúsená analytička Ružena Kollárová. So SOFTIPom je spojená už viac ako 30 rokov a pre mnohých bola práve ona jednoznačnou kandidátkou na zisk tohto titulu.

V SOFTIPe začínala ako konzultantka a školiteľka informačného systému Prometeus. Neskôr zastávala pozície analytičky, metodičky a analytičky špecialistky. Práve ako analytička stála aj pri kľúčových momentoch, ktoré sa významne premietli do našich informačných systémov - ako bol vstup Slovenska do hospodárskej únie EÚ a s ním súvisiaci nový systém spracovania DPH od 1. 5. 2004, či vstup do finančnej únie a zavedenia eura od 1. 1. 2009. Sama o svojom pôsobení hovorí: „Príležitosť učiť sa vždy niečo nové - to je jeden z dôvodov, prečo som v SOFTIPe toľké roky.“

„Vždy mala trpezlivosť s našimi začiatočníckymi chybami a udivovala nás svojou odbornosťou. Jej vedomosti z praxe sú neskutočne rozsiahle, pri odchode na zaslúžený odpočinok ju bude ťažké nahradiť. Bola a stále je profík vo svojej oblasti,“ hovoria o novozvolenej osobnosti SOFTIPu jej najbližší kolegovia. „Všetky tie roky skúseností neváha posúvať svojim mladším kolegom, a to s takou kolegiálnosťou a prístupom, akoby ten generačný rozdiel medzi nami ani nebol.“

 

 

Osobnosť SOFTIPU za rok 2022 Ružena Kollárová

 

 

Ocenenie pre Najlepší projekt roku 2022 získal Systém expertnej podpory výkonu kontrolnej činnosti (SEP). Cieľom projektu pre Finančnú správu SR, bolo vytvoriť prostredníctvom inteligentnej údajovej základne účinnú podporu pre daňových kontrolórov. Tá má za úlohu poskytovať efektívne a relevantné podklady pre samotný výkon kontroly a súčasne poskytnúť aj vedenie kontrolóra počas výkonu samotnej kontroly.

 

 

Projektový tím Najlepšieho projektu roku 2022 s predstavenstvom SOFTIP
Erich Čonka, Miroslav Kopečný, Stanislav Lacika, Richard Lobell, Vladimír Mlynárčik, Marek Sedliak, Ján Sliacky