Patríme medzi lídrov. Ale berieme to ako výzvu

21.07.2020

S pridanou hodnotou viac ako 11,6 miliónov EUR sa SOFTIP umiestnil v prvej dvadsiatke najväčších dodávateľov IT produktov a služieb na Slovensku podľa pridanej hodnoty. Vyplynulo to z aktuálnej ročenky TREND TOP v infotechnológiách, ktorú každoročne vydáva týždenník o ekonomike a podnikaní TREND.

 

 

V roku 2019 dosiahol SOFTIP celkové tržby 18,23 miliónov EUR a zisk pred zdanením vo výške 2,54 miliónov EUR. Spolu s pridanou hodnotou 11,64 miliónov EUR ide o najlepší výsledok v histórii spoločnosti. V porovnaní s predchádzajúcimi rokmi zaznamenali všetky finančné ukazovatele s výnimkou tržieb nárast. V roku 2019 zamestnával SOFTIP 195 zamestnancov na 9 pracoviskách po celej SR. Svojím prínosom pre hospodárstvo, podnikateľské prostredie a zamestnanosť sa tak radí medzi najvýznamnejšie spoločnosti s pozitívnym dosahom na všetky regióny Slovenska.

 

 

Umiestnenie spoločnosti SOFTIP v rebríčkoch TREND TOP v infotechnológiách (Kategória / Pozícia SOFTIP)

Dodávatelia IT produktov a služieb v SR podľa tržieb / 37.

Dodávatelia IT produktov a služieb v SR podľa pridanej hodnoty / 19.

Softvérové domy na Slovensku / 15.

Výrobcovia pôvodného softvéru na Slovensku / 8.

Poskytovatelia IT služieb na Slovensku / 13.

 

 

Kompletné rebríčky TREND TOP v infotechnológiách nájdete v špeciálnej prílohe týždenníka TREND 26/2020, kde si okrem iného môžete prečítať aj o TOP udalostiach sezóny 2019/2020, či o budúcnosti IT sektora, ako ju vidia analytici TRENDu.