Toto sú víťazi SOFTIP AWARDS

30.06.2022

Siedmy ročník internej súťaže SOFTIP AWARDS opäť predstavil najvýraznejšie osobnosti a najzaujímavejšie projekty uplynulého roku. Víťazov vyberali zamestnanci prostredníctvom hlasovania na celofiremnom stretnutí vo Vysokých Tatrách.

 

Osobnosťou SOFTIPu za rok 2021 sa stal „Bryndziar“ zo Zvolena, Tomáš Koleda. Vedúci kompetenčného centra SOFTIP GARANT, manžel, otec, cyklista, rodinný šofér, kuchár, stavbár, tréner, aj financmajster. Proste, kolega Koleda.

„Kto by si nepamätal slogan z reklamy: "To tu už nikto nič negarantuje?". Čo by negarantoval, celé KC GARANT na čele s Tomášom garantuje!," povedali o aktuálne úradujúcej výnimočnej osobnosti SOFTIPu blízki kolegovia. „Je až neuveriteľné, ako Tomáš vždy dokázal balansovať medzi tým množstvom úloh, ktoré sa na neho valili tak, aby bol každý zákazník spokojný. Všetko mu ide tak nejako samé od seba dobre. Odborník na všetko. Vynikajúci analytik, BI špecialista, dobrý šéfko, kamarát, grilmajster, DevOps a najnovšie už aj security expert...

Za tie roky čo spolu robíme, sme už spoločne prebrali všetko možné a čo-to sme spolu aj odbicyklovali. A ak nám ešte raz preskočí, tak sa možno na ten 315 km cyklomaratón znovu spolu prihlásime!" vyhrážajú sa :).

 

 

Osobnosť SOFTIPU za rok 2021 Tomáš Koleda

 

 

Ocenenie pre Najlepší projekt roku 2021 získala Migrácia najväčšej súkromnej siete nemocníc a polikliník do Microsoft Azure. Projekt pre zákazníka ProCare a Svet zdravia si tak po vlaňajšom víťazstve v prestížnej súťaži Microsoft Awards pripísal na svoje konto ďalší úspech, keď si získal najviac sympatií aj u Softipákov. 

Inovatívnosť celého projektu spočívala na základoch stratégie modernizácie všetkého, čo bolo možné, ako Software as a Service prípadne Platform as a Service. Do Microsoft Azure prostredia putovali všetky servery a aplikácie, pri ktorých to bolo realizovateľné. Pôvodné terminálové farmy sa nahradili moderným riešením Windows Virtual Desktop. 

Inšpirujte sa prípadovou štúdiou: Najväčšia súkromná sieť nemocníc a polikliník kompletne v Microsoft Azure

 

 

Projektový tím Najlepšieho projektu roku 2021 s predstavenstvom SOFTIP
Roman Betka, Ján Dobrota, Vladimír Pánek, Martin Božko, Róbert Bartovič, Richard Hlavienka a Ján Schwarz