10 rokov so SAP Business One: Partnerstvo, ktoré čas odsúdil na úspech

14.08.2017

Nie všetky partnerstvá sa skončia šťastne. No SOFTIP a SAP si, zdá sa, boli súdení. Ich symbolické spoločné dieťa sa volá SAP Business One a znamenalo prelom vo fungovaní nielen slovenskej softvérovej jednotky, ale aj v úspešnosti globálneho lídra v oblasti podnikových IT.

Miroslav Michálek, produktový manažér SAP B1, Foto: SOFTIP

 

Písal sa rok 2007. SOFTIP bol na trhu už 15 rokov ako etablovaná spoločnosť s vlastným vývojom. A povedané športovou terminológiou, potreboval nový impulz, pretože vo viacerých smeroch prestupoval na mieste. „Vlastný trh sa začal rozpadať, firma strácala zákazníkov a nevedela nájsť spôsob, ako ďalej napredovať,“ vyjadril sa pre Trend vtedajší výkonný riaditeľ SOFTIPu. Spojenie s partnerom, ktorý bol v segmente ERP riešení lídrom preto malo svoju logiku. A to aj pre SAP, ktorému sa otvorili dvere k ďalším zákazníkom v sektore malých a stredných podnikov.

 

Vyhrali optimisti

Uplynulo desaťročie a za pravdu dostali optimisti. SOFTIP sa opakovane stáva najlepším (a najväčším) partnerom SAP pre produkt SAP Business One na Slovensku a jedným z najúspešnejších v regióne V4. „Nasadili sme ho u viac ako stovky zákazníkov, vyše polovica všetkých implementácií na Slovensku ide na tričko našich expertov,“ ilustruje dominanciu SOFTIPákov Miroslav Michálek, produktový manažér SOFTIP pre SAP B1.

Nepotvrdili sa ani kuvičie hlasy, že spojenie so SAPom je prvou predzvesťou rezignácie na vývoj vlastných riešení. Nielen, že sa doslova roztrhlo vrece s novými produktami SOFTIP, firma dokonca začala vyvíjať aj vlastné nadstavby nad partnerské riešenia. V prípade SAP B1 tieto addony reagujú na špecifické požiadavky používateľov.

 

Ocenenie Najlepší partner SAP Business One, Foto: SOFTIP

 

Experti a podpora

SOFTIP a SAP Business One tak tvoria dominantný dvojblok na trhu ERP riešení pre malé a stredné podniky. Okrem špičkového softvéru, ktorý reflektuje špecifiká jednotlivých zákazníkov a odvetví, majú používatelia k dispozícii aj najkvalifikovanejší tím špecialistov s medzinárodnými skúsenosťami  a prepracovaný systém starostlivosti a podpory.

SOFTIP sa za uplynulú dekádu stal najvýznamnejším implementačným partnerom celosvetovo najrozšírenejšieho ERP systému pre malé a stredné firmy.